Jak se vám líbí – Kittchen o albu Akt

Jak se vám líbí – Kittchen o albu Akt
30. července 2017 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Hudebník Jakub König představil na začátku prázdnin v premiéře na festivalu Hradecký slunovrat svůj nový projekt Zvíře jménem podzim. My jsme s ním však na Hradeckém slunovratu natočili rozhovor o jeho písničkářském alter egu Kittchen a především o novém albu Akt. Na něm různí interpreti zpívají Kittchenovy písně.

Pod jménem Kittchen zatím Jakub König natočil tři alba. K prvním dvěma vznikly navíc remixové verze. V případě zatím posledního titulu Kontakt to bylo jinak. Kittchen nabídl jednotlivé písně ke zpracování svým kolegům, a tak vznikla velmi zajímavá kolekce coververzí s názvem Akt. 

V rozhovoru budeme s Kittchenem přemítat nad tím, proč si vlastně jiní interpreti vybírají jeho písně k přepracování. Dozvíte se, na čí verze se autor nejvíc těšil a které jej nejvíc překvapily. Budeme se jej ptát na to, proč se největší pozornosti dostalo písni Sestra (kterou na albu Akt najdete v pěti různých verzích). A také se dozvíte, co bude dál s Kittchenem, když Jakub König chystá desku s kapelou Zvíře jménem podzim.

V pořadu zazní Kittchenovy skladby v podání různých interpretů: písničkářek Báry Zmekové a Agu, one man bandu Děti mezi reprákama, dua Teve, ale uslyšíte také zajímavá spojení jako Petr Uvira ze skupiny Ladě s Marií Puttnerovou z Jablkoně, Aid Kid s Marií Kieslowski nebo kontrabasista skupiny Ponk Jakub Nožička s cimbalistou Michalem Grombiříkem.

NyníPísně
Píseň: Zrnka (1985); Interpret: Nedvěd Honza; Album: Nedvěd Honza: Galerie písní (CD 1)
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web