Kontakt – třetí album písničkáře Kittchena

27. srpna 2015 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Své třetí album nedávno vydal Kittchen, písničkář z České Lípy, který původně tajil svou pravou identitu. Dnes už se Jakub König, někdejší kapelník skupiny Obří broskev, ke svému úspěšnému projektu hlásí. Jeho nové CD Kontakt si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu v pátek 28. srpna v 7.45.

Kittchen je písničkář nové generace. Skládá si hudbu i texty, ale spíše než akustickou kytaru používá jako doprovod elektronické zvuky včetně nejrůznějších ruchů. Pochází ze severních Čech, narodil se v roce 1978 a vlastním jménem se jmenuje Jakub König. Když vydal v roce 2011 jako Kittchen své první album Menu, měl za sebou už několikaleté působení v čele skupiny Obří broskev. Kromě toho se nedávno podílel na projektu Ille své ženy Olgy Königové.

Kittchenovo nejnovější album se jmenuje Kontakt a vyšlo u nezávislého vydavatelství Červený kůň. Vydavatel však zdůrazňuje, že současný Kittchen je ve skutečnosti projekt dvou hudebníků. K Jakubovi se totiž už krátce po vydání prvního alba přidal Tomáš Neuwerth a dnes pánové vystupují jako duo. Na svém třetím albu se projekt Kittchen v textech zaměřuje především na lidské nitro.

Na webu www.kittchen.cz si nové album můžete legálně zdarma stáhnout.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web