Kittchen vydává album coververzí

Kittchen vydává album coververzí
19. června 2017 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Po třech řadových a dvou remixových albech vychází maskovanému písničkáři Kittchenovi novinka s názvem Akt. Obsahuje předělávky Kittchenových písní v podání různých interpretů. Album si představíme 2. srpna 2017 v pořadu Jak se vám líbí.

„Písničky se sbíraly docela dlouho. Chtěl jsem to původně uzavřít už před rokem. Však třeba Zamilovaný ve variantě od písníčkářky Agu už jsme si loni zahráli společně živě na Hradeckém slunovratu a Sudety od Vladivojska budou mít roční výročí každou chvíli. Ale čekal jsem, jestli se rozhoupou Ladě a taky jsem hodně stál o Ponk a Sleeping Boye. A pak byl najednou letošní březen a přišly mi Větrný dny, které Petr Uvira udělal překvapivě s Maruškou Puttnerovou… V tu chvíli mi došlo, že je na čase s tím pohnout a dotáhnout AKT do konce,“ říká Kittchen.

O vydání desky se staral stejný tým, jako je u Kittchena obvyklé. Mastering si vzal na starost Dan Václavek ze studia Horský hotel Portáš a grafiku, inspirovanou fotografií Petra Jedináka, tradičně ohlídala Michaela Verbová aka Malaholka.cz. Album Akt vyšlo 9. 6. 2017 u vydavatelství Červený kůň v elektronické a CD verzi. Část nákladu byla vydána jako příloha časopisu Full Moon.

„Jsem vděčný za to, že se tolik lidí vyhecovalo, že jim stálo za to udělat vlastní verzi některé z našich písniček. Je vlastně zábavné, že se sešlo hned pět Sester, z nichž každá zní úplně jinak. A každá jako by zpívala o něčem jiným. Mám z toho fakt velkou radost a skvělej pocit, že se povedlo dát dohromady takhle výjimečnou sbírku. Děkuju!“ dovává Kittchen.

A jak to vypadá s dalším řadovým albem? „Od vydání Kontaktu jsme vlastně pořád na takové kontaktní šňůře a vůbec jsme se s Tomášem nezastavili. Do toho každý děláme spoustu vlastních věcí, Tom s Kafka bandem, s Tatabojs, s Kašpárkem v rohlíku… Já jsem pracoval na dvou dalších divadelních představeních, hudbě k audioknize a na vlastní knížce. A společně ještě na podzim připravujeme k vydání desku orchestru Zvíře jménem Podzim. Takže je toho až nad hlavu. Ale na jaře nebo v létě 2018 bychom rádi natočili živý koncert a pokusili se zachytit věci, které se mám stávají na koncertech. A pomalu se mi v hlavě začínaj sbírat kuchařské písničky,“ říká Jakub König, který se za identitou jménem Kittchen skrývá. 

(Zdroj: oficiální tisková zpráva)

NyníMše svatá
Skladba: Fantasie G-dur pro varhany BWV 572 (ca 1705/06 Arnstadt); Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Koopman Ton - varhany
18:35Hudební zastavení
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:45Radio Vatikán

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web