Vít Křišťan vydává první autorské album

9. června 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Své první čistě autorské album vydává pianista Vít Křišťan, člen jazzové skupiny Inner Spaces (držitel Anděla za rok 2012). Jeho novinku Imprints si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu v pondělí 11. června od 7.45. Vít Křišťan bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 1. července v 19.15.

Na samém začátku června 2013 vyšlo první autorské album jazzového pianisty a skladatele Víta Křišťana (*1986). V minulých měsících se Křišťan podílel na dvou dalších výrazných nahrávkách. Album Light Year jeho domovské česko-polské skupiny Inner Spaces získalo žánrového Anděla a mladý pianista spolupracoval také s Jaromírem Honzákem na vzniku jeho alba Blood Sings, na Anděla nominovaného.

CD Imprints obsahuje 12 Křišťanových autorských skladeb, nahraných v sestavě stálého tria, které dále tvoří kontrabasista Jaromr Honzák a bubeník Roman Vícha. Mezi hosty se objevují trumpetista Oskar Török (Vertigo, Čikori) a polský kytarista Marek Kądziela. Na albu se Křišťan představí nejen jako hráč na klavír a syntezátory, ale též jako zpěvák ve dvou skladbách, z nichž jednu s ním zpívá polská zpěvačka Agnieszka Twardoch.

Album Imprints obsahuje pestrou směs vlastních skladeb, o nichž Křišťan říká: „Všechny byly inspirovány mými dosavadními zážitky, místy, která jsem navštívil a lidmi, s nimiž jsem se setkal a představují tak do značné míry otisky mé paměti a mých zkušeností.“ Tomuto mottu odpovídá též koncept obalu, který je dílem grafičky Zuzany Lednické (Studio Najbrt) a fotografa Dušana Tománka. Album vzniklo ve studiu Sono Records ve spolupráci se zvukovými mistry Milanem Cimfe a Pavlem Karlíkem. Album je ve fyzické i digitální distribuci společnosti Supraphon a je součástí Animal Music Edice 2013, podpořené grantem Magistrátu hl.m. Prahy.

(www.animalmusic.cz)

NyníRanní magazín
Píseň: U súsedú (2020); Interpret: Pasičnyková Sabrina - zpěv, Friedl Marian - cimbál; Album: Friedl Marian: Beskydská odysea/Live Proglas
09:00Dopoledne s Proglasem
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně
10:15Klika (TWR)
10:30Vonička lidových písní
11:00Čtení na pokračování

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web