Slávek Janoušek natočil dárek pro děti

22. prosince 2011 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Těsně před Vánoci stihl písničkář Slávek Janoušek vydat album písní pro děti. Nazval je Dušičky a zařadil na ně samozřejmě i stejnojmennou píseň, kterou v našem vysílání můžete už několik týdnů slýchat.

Písničkář Slávek Janoušek, který v současné době opět vystupuje ve dvojici s Lubošem Vondrákem, vydává CD dětských písní Dušičky s podtitulem Písně nejen pro děti. Krátké a výrazné skladbičky, často s poměrně bohatým aranžmá, jsou autorským dílem Slávka Janouška, který k polovině písní použil jako texty básně z čerstvě vydané knihy Milion melounů Daniely Fischerové, autorky divadelních a rozhlasových her, povídek a také knih pro děti.

Na albu spoluúčinkují významné osobnosti hudební scény jako například kytarista skupiny Fleret Vít Rokyta, který vedle akustických a elektrických kytar nahrál basu, klávesy a v také slide kytaru, akordeon, cemballo, loutnu nebo cimbálek. Bicí a klávesové nástroje programoval Petr Bende. Na violoncello hraje filharmonik Josef Klíč, na housle Josef Mrázek, na cimbál Dalibor Štrunc (Cimbal Classic), na harmoniku Luboš Javůrek (Bokomara), v jehož studiu se natáčelo. Jako host si také zazpívala a na zobcovou flétnu zahrála písničkářka Petra Šany Šanclová. Na aranžích se podíleli Slávek Janoušek, Vít Rokyta, Luboš Javůrek a Petr Bende, po technické stránce měl album na starosti Miloš Makovský.

CD Dušičky si můžete objednat například v e-shopu na www.slavekjanousek.cz.

(Podle oficiální tiskové zprávy, upraveno)