Neřež s Katkou Koščovou

25. srpna 2013 Aktuality, Folk, Blues Autor: Milan Tesař

Skupina Neřež vydala společné album se slovenskou zpěvačkou Katarínou Koščovou. Dostalo název Vlakem na Kolín. Představíme si je v rubrice Třikrát z Proglasu v pátek 30. srpna ve 14.30.

Album Vlakem na Kolín obsahuje záznam z koncertů 26. září 2012 v Městském divadle v Kolíně a 27. září 2012 v Divadle Oskara Nedbala v Táboře. Skupina Neřež na něm účinkuje spolu se svými hosty, jimiž byli první slovenská Superstar Katka Koščová, její dvorní klavírista Dano Špiner a ostravský bubeník Jiří Krhut. Společné album je plodem rok trvající spolupráce, která vznikla čistě náhodou na jednom nočním jamu během festivalu Dobré Bohunice na Slovensku.

CD obsahuje 15 písní. Titulní Vlakem na Kolín proslavil Martin Kraus a Krausberry a v nové verzi se skupinou Neřež se blýskli flétnista Robert Fischmann, basista Filip Benešovský a klavírista Vítek Beneš. Dvě písně dodala přímo Katka Koščová: Nebotrasenie a Blues o nespavosti. Party Zuzany Navarové převzala Katka Koščová v písních skupiny Nerez Kočky, Za poledne, Somrkrálka Blues, Černá voda a Já s tebou žít nebudu.

Další část repertoáru představují skladby z novějšího zpěvníku skupiny Neřež jako Podivín, Benátecká Vrutice, V pořádku, Hladová zeď, Octomilky a Tak ber. Album uzavírá další slavná píseň Zuzany Navarové, Andělská, opět v podání Katky Koščové.

Album není v běžné distribuci, k dostání je pouze na koncertech skupiny Neřež, případně je lze objednat přes webové stránky www.nerez.me.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web