Neřež připravují vánoční album

16. října 2007 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Nové album skupiny Neřež se bude jmenovat Slavná věc a bude obsahovat písně s vánoční tematikou. Nečekejte však notoricky známé koledy.

Skupina Neřež vydá vlastním nákladem své páté studiové album, tentokrát vánočně laděné. CD s názvem Slavná věc bude obsahovat 13 nových písní a několik nahrávek nalezených v archivu sběratele podkrkonošského folklóru Bruna Rýbrcoula. Zvukové snímky zachycují unikátní nářečí z dnes již opuštěného Spodního dolu v Krkonoších. Unikátní je rovněž způsob financování natáčení a výroby alba – skupina oslovila ještě před jeho vydáním několik firem a nabídla Slavnou věc jako vánoční dárek pro jejich zaměstnance a klienty. Objednávek se nakonec sešlo tolik, že veškeré náklady na natáčení alba i na jeho výrobu jsou tímto způsobem uhrazeny. „Začínáme od nuly, nikomu nic nedlužíme a na nikom nejsme závislí! Konečně jsme si mohli natočit desku tak, jak jsme chtěli my,“ libuje si autor většiny vánočních písní Zdeněk Vřešťál. Skupina album oficiálně představí už 1. listopadu v pražském klubu Nová síň ve Voršilské ulici a 23. listopadu v Dělnickém domě v Brně-Líšni.

Rozhovor se Zdeňkem Vřešťálem uvedeme o Vánocích.

 

NyníPísně
Píseň: Rande na hranici (2022); Interpret: Raven; Album: Raven: Rande na hranici/Oráč (singl)
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web