Jaromír Honzák má nové album Uncertainty

19. ledna 2015 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Pod názvem Uncertainty se skrývá autorská novinka kontrabasisty a skladatele Jaromíra Honzáka. Natočil ji se spoluhráči z Česka, Francie a Švédska. Jaromír Honzák bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 25. února 2015 od 19.15.

Kontrabasista Jaromír Honzák má na české jazzové scéně výjimečné postavení. Jako spolehlivý doprovazeč působí v jazzu i napříč jinými žánry (Iva Bittová, Bratři Ebenové), jeho vlastní CD jsou pak zpravidla událostí a sbírají vynikající kritické ohlasy a ceny. Předchozí Honzákova alba získala tři ceny Anděl za jazzové album roku (Present Past – 2003, A Question To All Your Answers – 2007, Little Things – 2009). Nominaci na tutéž cenu obdržely album Blood Sings (2012), obsahující Honzákem vytvořená zpracování písní Suzanne Vega, a eponymní CD Honzákem vedeného souboru Face of the Bass (2011). Všechna uvedená alba s výjimkou prvního byla vydána na labelu Animal Music.

Nové album Uncertainty je po pěti letech první, které obsahuje nové Honzákovy skladby. K jeho natáčení si autor pozval kytaristu Davida Dorůžku a klavíristu Víta Křišťana, tedy umělce, s nimiž již opakovaně spolupracoval, a vedle nich hráče ze zahraničí, které oslovil vůbec poprvé – švédského bubeníka Jona Fälta, známého především z kapely Stoner, a francouzského hráče na dechové nástroje Antonina-Tri Hoanga, kterého mu doporučil jeho nástrojový kolega Jiří Slavík.

Album, kterým chtěl Honzák poněkud pozměnit své tradiční umělecké koncepty a vydat se spíše směrem k většímu důrazu na melodiku a kontrapunkt, bylo natočeno ve studiu Sono Records ve spolupráci se zvukovými mistry Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem. Autory obalu jsou Zuzana Lednická a Bohumil Vašák ze Studia Najbrt, autorem fotografií v bookletu je Jiří Hroník.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web