Jaromír Honzák vítězem ankety České jazzové společnosti

2. března 2010 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Česká jazzová společnost zveřejnila 2. března výsledky své ankety o českou jazzovou desku roku 2009, za niž oslovená porota označila album kvintetu Jaromíra Honzáka Little Things. Rozhovor s Jaromírem Honzákem připravujeme na duben.

Na druhém místě se umístilo debutové CD kontrabasisty Tomáše Lišky s názvem Invisible World a na třetím též debutové album kapely Infinite Quintet Speak Slowly. Všechny tři desky vyšly na labelu Animal Music.

Porotu pro tento rok zastoupilo zhruba šedesát oslovených hudebníků, majitelů jazzových klubů či vydavatelství, pořadatelů festivalů a odborníků z tisku. „Snažili jsme se, aby mezi porotci byli rovnoměrně zastoupeni jak představitelé dominantní pražské scény, tak i lidé z ostatních měst a regionů,“ řekl předseda ČJS Martin Šulc.

K loňské hudební produkci se v anketě vyjádřili muzikanti ze všech generací: od té nejstarší, zastoupené klavíristy Emilem Viklickým nebo Karlem Růžičkou přes hudebníky jako Jaromír Honzák, zpěvačky Janu Koubkovou a Yvonne Sanchez až po generaci nejmladší, k níž se počítá např. kytarista David Dorůžka, saxofonista Luboš Soukup nebo varhaník Ondřej Pivec. Mezi oslovenými byli zastoupeni všichni představitelé významných jazzových labelů, např. Petr Ostrouchov za Animal Music, Michal Hejna za Arta Records nebo Pavel Vlček za Cube-Metier, a také pořadatelé významných českých jazzových svátků: Marek Vrabec za festival Struny podzimu, Martin Brunner za festival Jazz Goes To Town a další.

Hlasovat mohli také čtenáři webu www.czechjazz.org, kteří zvolili album Jaroslava Šimíčka Cesta domů.
Kompletní výsledky hlasování včetně odpovědí individuálních porotců jsou k nalezení na oficiálním webu České jazzové společnosti, www.czechjazz.org, a to buďto v přehledné brožurce ve formátu PDF, anebo v klasické textové podobě. Obojí zahrnuje i reflexe oslovených hudebníků, kteří se leckdy rozhodli vyjádřit k české jazzové scéně jako celku.

(Oficiální tisková zpráva)