Hnízdo múz v Náměšti: poprvé s flamenkem a tangem

Po celou dobu hudebního festivalu Folkové prázdniny probíhá v Náměšti nad Oslavou také paralelní festival tvůrčích dílen Hnízdo múz. Zahrnuje desítky nejrůznějších tvůrčích dílen a letos se poprvé budete moci něco přiučit v oborech flamenka a tanga.

V úterý 23. července se můžete zúčastnit Zpívání podle tvarových not s americkým zpěvákem a lektorem Timem Eriksenem. Do Neobyčejné vášně tanga z finských lesů vás 24. července zasvětí akordeonová dílna s Johannou Juholou. Ve středu 25. července proběhne citerová dílna s Michalem Müllerem a 26. července vám bude britský písničkář James Harries vyprávět příběh prvního alba na světě, které bylo natočené na mobilní telefon. Opět proběhne textová dílna Slávka Janouška, výuka hry na barokní varhanní pozitiv s kastelánem Markem Bušem, bubnovat vás naučí Jiří Doležal ze skupiny Songs from Utopia a dostane se i na vášnivé tanečníky: workshop flamenca povede Markéta Polášková a argentinského tanga Gabriela a Petr Nečasovi. Bezobratři vás naučí vyrábět pastýřské píšťaly, ÚDiF pomůže poodhalit technická tajemství a ve Figurkově si děti zahrají interaktivní hru s šachovými figurkami.

Nejvíce je ale dílen výtvarných – přijďte do dílny grafické, na malování na hedvábí a sklo, na vinutí skleněných perel, na košíkářskou dílnu, na výrobu dešťových holí, lampiónů, smaltů, uzlíkování, drátování, korálkování, točení na keramickém kruhu, plstění a mnoho a mnoho dalších.

Na dvoře Galerie 12 proběhne kovářská dílna s Pavlem Tasovským, keramická s Prokopem Veselým a dílna ručního tkaní na dřevěných stavech se Zdeňkem Kubákem.

Kompletní přehled dílen: http://www.folkoveprazdniny.cz/hnizdomuz2013.pdf.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web