Hnízdo múz v Náměšti: poprvé s flamenkem a tangem

Po celou dobu hudebního festivalu Folkové prázdniny probíhá v Náměšti nad Oslavou také paralelní festival tvůrčích dílen Hnízdo múz. Zahrnuje desítky nejrůznějších tvůrčích dílen a letos se poprvé budete moci něco přiučit v oborech flamenka a tanga.

V úterý 23. července se můžete zúčastnit Zpívání podle tvarových not s americkým zpěvákem a lektorem Timem Eriksenem. Do Neobyčejné vášně tanga z finských lesů vás 24. července zasvětí akordeonová dílna s Johannou Juholou. Ve středu 25. července proběhne citerová dílna s Michalem Müllerem a 26. července vám bude britský písničkář James Harries vyprávět příběh prvního alba na světě, které bylo natočené na mobilní telefon. Opět proběhne textová dílna Slávka Janouška, výuka hry na barokní varhanní pozitiv s kastelánem Markem Bušem, bubnovat vás naučí Jiří Doležal ze skupiny Songs from Utopia a dostane se i na vášnivé tanečníky: workshop flamenca povede Markéta Polášková a argentinského tanga Gabriela a Petr Nečasovi. Bezobratři vás naučí vyrábět pastýřské píšťaly, ÚDiF pomůže poodhalit technická tajemství a ve Figurkově si děti zahrají interaktivní hru s šachovými figurkami.

Nejvíce je ale dílen výtvarných – přijďte do dílny grafické, na malování na hedvábí a sklo, na vinutí skleněných perel, na košíkářskou dílnu, na výrobu dešťových holí, lampiónů, smaltů, uzlíkování, drátování, korálkování, točení na keramickém kruhu, plstění a mnoho a mnoho dalších.

Na dvoře Galerie 12 proběhne kovářská dílna s Pavlem Tasovským, keramická s Prokopem Veselým a dílna ručního tkaní na dřevěných stavech se Zdeňkem Kubákem.

Kompletní přehled dílen: http://www.folkoveprazdniny.cz/hnizdomuz2013.pdf.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír s doprovodem houslí a violoncella, op. 2, c. 3 e moll - Allegretto moderato; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Sekera Miroslav - klavír, Vodička Jiří - housle, Nouzovský Petr - violoncello
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web