Flamengo Reunion Session – živé vzpomínky na Kuře v hodinkách

Flamengo Reunion Session – živé vzpomínky na Kuře v hodinkách
1. března 2023 Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupina Flamengo Reunion Session navazuje na odkaz legendárního Flamenga z doby alba Kuře v hodinkách před více než 50 lety. V kapele hrají dva původní členové Flamenga, kytarista Pavel Fořt a baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, doplněni třemi mladšími muzikanty. O Flamengu budou v našem studiu hovořit právě Vladimír Guma Kulhánek a spolu s ním Jan Holeček (zpěv, klávesy). Vysíláme v pátek 10. března 2023 od 19.15.

Skupina Flamengo sice vznikla už v roce 1966, avšak její nejslavnější etapa začala až o čtyři roky později s příchodem zpěváka Vladimíra Mišíka. Právě tuto sestavu zachycuje album Kuře v hodinkách z roku 1972, považované za jednu z nejzásadnějších desek české rockové hudby. A právě na repertoár Flamenga z této doby se nyní, o padesát let později, zaměřuje skupina Flamengo Reunion Session. Působí v ní dva původní hráči Flamenga, kytarista Pavel Fořt a baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, které doplňují mladší kolegové – zpěvák a varhaník Honza Holeček, bubeník Jiří Zelenka a hráč na dechové nástroje Vladimír Secký. V repertoáru mají nejen album Kuře v hodinkách, ale i další skladby někdejšího Flamenga a také písně dalších slavných skupin jako Spooky Tooth nebo Colosseum. Album Live vyšlo v říjnu 2022 a jeho obal evokuje estetiku počátku 70. let, kdy původní Kuře v hodinkách vzniklo.

https://www.agenturamachackova.cz/flamengo-reunion-session/

NyníPísně
Píseň: Dzień i noc (2022); Interpret: Zaryan Aga - zpěv, Dorůžka David, Mika Szymon - kytary; Album: Zaryan Aga, Dorůžka D., Mika Sz.: Sara
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písně
05:00Varhanní hudba
05:30Knihovnička
05:45Písně
05:57Myšlenka na den

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web