Čaroděj – nové album skupiny Vltava

24. dubna 2016 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Čtrnáct nových skladeb zařadila na své aktuální CD skupina Vltava v čele se zpěvákem a skladatelem Robertem Nebřenským. Album se jmenuje Čaroděj.

Skupina Vltava v čele s Robertem Nebřenským, dlouholetým protagonistou Divadla Sklep, hercem, tvůrcem reklam a někdejším členem rockové skupiny Krásné nové stroje, patří od první poloviny 90. let ke stálicím tuzemské hudební scény. Charakterizuje ji hravá hudba na pomezí popu, rocku a jazzu a originální, někdy až surrealistické texty. Nyní skupině vychází u nezávislého vydavatelství 100Promotion nové album s názvem Čaroděj. Symbolický čaroděj z názvu desky by posluchače měl podle kapelníka dovést do „radostného stavu smíření“. Zatímco na minulé nahrávce Komedianti se vracejí domů hrál výraznou roli kytarista Peter Binder, na novém albu se Vltava vrací ke svému původnímu zvuku se saxofonem, flétnou a harmonikou. V současné době je Vltava na turné, na kterém své nové album představuje. Vystoupí například 29. dubna 2016 v Trhových Svinech a v květnu pak v Ostravě, v Českém Těšíně, v Kopřivnici, v Tišnově, v Boskovicích nebo v Havlíčkově Brodě.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web