Kapela Vltava se vrací

21. července 2010 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Už jste si toho možná všimli na plakátech některých fesetivalů. Po sedmi letech se na českou scénu vrací oblíbená kapela Vltava v čele se zpěvákem Robertem Nebřenským. Vystoupí například v neděli 25. července na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou.

Když v roce 2003 ohlásila kapela Vltava ukončení činnosti, zbyla po ní české hudební scéně velká díra. Jedna z nejoriginálnějších skupin, shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského, byla v českých zemích velmi oblíbená a také koncertně nesmírně činná. Diskografie kapely obsahuje čtyři alba – Mládí i tak velkou lásku bere s humorem (1994), Šťastnej jako trám (1996), Marx, Engels, Beatles (1998), Když bozi zestárnou (2000) a výběr Best of (2001).

Rok 2010 má být rokem návratu této kapely. Současná Vltava chce stavět na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy, a proto na koncertech můžeme očekávat i staré dobré písničky. Složení „nové“ Vltavy částečně vychází z poslední sestavy Vltavy v roce 2003 – Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí), František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy kapely pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a především Peter Binder (kytara). Ani pro něj šak Vltava není zcela nová kapela, protože s ní spolupracoval jako host na albu Mládí i tak velkou lásku bere s humorem.

Kapela se v létě účastní několika festivalů a na podzim vyrazí na regulérní turné po ČR.

www.vltava.at

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web