Kapela Vltava se vrací

21. července 2010 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Už jste si toho možná všimli na plakátech některých fesetivalů. Po sedmi letech se na českou scénu vrací oblíbená kapela Vltava v čele se zpěvákem Robertem Nebřenským. Vystoupí například v neděli 25. července na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou.

Když v roce 2003 ohlásila kapela Vltava ukončení činnosti, zbyla po ní české hudební scéně velká díra. Jedna z nejoriginálnějších skupin, shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského, byla v českých zemích velmi oblíbená a také koncertně nesmírně činná. Diskografie kapely obsahuje čtyři alba – Mládí i tak velkou lásku bere s humorem (1994), Šťastnej jako trám (1996), Marx, Engels, Beatles (1998), Když bozi zestárnou (2000) a výběr Best of (2001).

Rok 2010 má být rokem návratu této kapely. Současná Vltava chce stavět na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy, a proto na koncertech můžeme očekávat i staré dobré písničky. Složení „nové“ Vltavy částečně vychází z poslední sestavy Vltavy v roce 2003 – Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí), František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy kapely pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a především Peter Binder (kytara). Ani pro něj šak Vltava není zcela nová kapela, protože s ní spolupracoval jako host na albu Mládí i tak velkou lásku bere s humorem.

Kapela se v létě účastní několika festivalů a na podzim vyrazí na regulérní turné po ČR.

www.vltava.at

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web