Vltava – nové album ke třicetinám

4. června 2015 Aktuality, Folk, Jazz, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Skupina Vltava, která v příštím roce oslaví 30 let od svého založení, chystá pro své příznivce nové studiové album. Podle slov kapelníka a skladatele Roberta Nebřenského nepůjde o kolekci největších hitů nebo předělávky starých skladeb, ale o zcela nové písně s dosud neprobádanou tématikou.

„Bude to deska osobní a upřímná a půjde o první naše album, které bude možné označit za tematické. Pakliže je pro naši skupinu typický prostor pro literární nadsázku nebo řekněme úsměv, tak tady bude ten úsměv velmi mírný a celá deska bude krásně a k zešílení smutná. Bude to pohled na probíhající konec našeho světa očima zestárlého zamilovaného dítěte,“ říká Nebřenský.

Album s názvem Osamělý jezdec vyjde na jaře roku 2016 a skupina na jeho vydání naváže celorepublikovou koncertní sérií. Až do 11. července 2015 mají příznivci kapely možnost podílet se na vzniku alba na portálu HitHit, kde skupina nabízí množství atraktivních odměn, včetně historických relikvií z archivu.

Vltava vznikla v roce 1986 a již na prvních koncertech okamžitě zaujala svou originální tvorbou. Hudebně se inspirovala  motivy prvních trampských písní, kabaretem, dixilendem a swingem přes twist a rock'n'roll až po reggae či hard rock.

Po ukončení činnosti v roce 2003 a překvapivém návratu na scénu v roce 2010 skupina znovu koncertuje po celé České republice. V její sestavě můžete kromě zakládajících členů Roberta Nebřenského (kytara, zpěv) a Františka Svačiny (klávesové nástroje, akordeon) slyšet baskytaristu Tomáše Uhlíka, bubeníka Ondřeje Pomajsla a hráče na saxofon a flétnu Ondřeje Klímka.

NyníRanní proud
Píseň: Holy Spirit (2015); Interpret: Battistelli Francesca; Album: různí: Grammy 2015 – christian music
07:45Studna slova (Rádio 7)
08:00Duchovní hudba
09:00Mše svatá
10:00Varhanní hudba
10:30Dotýkání světla
11:00Proglaso

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web