Vltava – nové album ke třicetinám

4. června 2015 Aktuality, Folk, Jazz, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Skupina Vltava, která v příštím roce oslaví 30 let od svého založení, chystá pro své příznivce nové studiové album. Podle slov kapelníka a skladatele Roberta Nebřenského nepůjde o kolekci největších hitů nebo předělávky starých skladeb, ale o zcela nové písně s dosud neprobádanou tématikou.

„Bude to deska osobní a upřímná a půjde o první naše album, které bude možné označit za tematické. Pakliže je pro naši skupinu typický prostor pro literární nadsázku nebo řekněme úsměv, tak tady bude ten úsměv velmi mírný a celá deska bude krásně a k zešílení smutná. Bude to pohled na probíhající konec našeho světa očima zestárlého zamilovaného dítěte,“ říká Nebřenský.

Album s názvem Osamělý jezdec vyjde na jaře roku 2016 a skupina na jeho vydání naváže celorepublikovou koncertní sérií. Až do 11. července 2015 mají příznivci kapely možnost podílet se na vzniku alba na portálu HitHit, kde skupina nabízí množství atraktivních odměn, včetně historických relikvií z archivu.

Vltava vznikla v roce 1986 a již na prvních koncertech okamžitě zaujala svou originální tvorbou. Hudebně se inspirovala  motivy prvních trampských písní, kabaretem, dixilendem a swingem přes twist a rock'n'roll až po reggae či hard rock.

Po ukončení činnosti v roce 2003 a překvapivém návratu na scénu v roce 2010 skupina znovu koncertuje po celé České republice. V její sestavě můžete kromě zakládajících členů Roberta Nebřenského (kytara, zpěv) a Františka Svačiny (klávesové nástroje, akordeon) slyšet baskytaristu Tomáše Uhlíka, bubeníka Ondřeje Pomajsla a hráče na saxofon a flétnu Ondřeje Klímka.

NyníMše svatá
Skladba: Kantáta "Ich habe meine Zuvresicht" BWV 188 - Recitativ bas; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Hamari Julia - alt, Baldin Aldo - tenor, Heldwein Walter - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
18:35Hudební zastavení
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Zprávy ČRo Plus
20:15Radioreport
20:45Radio Vatikán (slovenské...

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web