Vltava se vrací domů

Vltava se vrací domů
25. října 2011 Jazz, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Pod názvem Komedianti se vracejí domů vyšlo dlouho očekávané album skupiny Vltava. Kapela pod vedením zpěváka Roberta Nebřenského ukončila činnost v roce 2003. Nedávno se na pódia vrátila v mírně obměněné sestavě.

Loňský návrat skupiny Vltava na koncertní pódia pokračuje vydáním napjatě očekávaného nového alba Komedianti se vracejí domů.  CD nazvané podle jedné z klíčových skladeb nového repertoáru vyšlo na nezávislé značce 100PROmotion v pondělí 10. 10. 2011.

Album přináší 13 skladeb autorského tandemu, který tvoří Robert Nebřenský (dříve výhradní autor původního repertoáru Vltavy) a známý kytarista Peter Binder. Dvojice se podepisuje pod nově vzniklé skladby společně na způsob beatlesovských hitmakerů Paula McCartneyho a Johna Lennona.  

Ačkoli kontinutita tvorby a autorský rukopis Roberta Nebřenského jsou zřejmé, skupina rozhodně nestaví na poznávacích znameních svého předchozího úspěšného působení. Na čem si naopak zakládá, je síla a sdělnost písní. Nové skladby, prověřené a vyzrálé mnoha koncerty, jsou velmi osobní, ale zabývají se univerzálními  tématy. Tím stěžejním je láska, což je také první slovo, které posluchač na desce uslyší. S tímto předznamenáním pak album pracuje až terapeutickou silou. Ryze písničková a v nejlepším smyslu písničkářská deska s výraznou melodikou a zasahující neodvozenou poetikou pravděpodobně potěší velmi široké spektrum posluchačů. Aniž by ztratila svoji neuvěřitelně osobitou a proměnlivou tvář, udělala Vltava výrazný krok k obecné sdělnosti.

(Oficiální tisková zpráva)

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web