World Music Festival Bratislava 2022

World Music Festival Bratislava 2022
3. července 2022 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

World Music Festival Bratislava se bude konat ve dnech 18.–21. srpna 2022. Vystoupí na něm například Vieux Farka Touré z Mali nebo hudebníci z Kapverd, Polska a Portugalska.

Hlavní hvězdou World Music Festivalu Bratislava 2022 bude Viex Farka Touré, 41letý kytarista a zpěvák z Mali, syn slavného Aliho Farky Tourého. Vieux Farka Touré momentálně se svým albem Les Racines boduje v prestižních mezinárodních žebříčcích: Ve World Music Charts Europe za července je na 22. místě v Transglobal World Music Chart je devatenáctý.

Dále na festivalu v Bratislavě vystoupí skupina Tabanka z Kapverd, egyptské duo Tarek Abdallah & Adel Shams el Din, Ricardo Silva z Portugalska, Guanaco Trio z Argentiny a polská skupina Wernyhora, jejíž nejnovější album Toloka je věnováno hudbě etnické minority Bojků z polsko-ukrajinsko-slovenského pomezí.

Slovenskou scénu budou na festivalu zastupovat Michal Smetanka, zpěvačka Ildikó Kali, flétnistka a skladatelka Sisa Michalidesová, Alapastel, Júlia Kozáková a Varkocs. Součástí festivalu bude také odborná hudební konference.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web