Skupina Ponk nominována na cenu německé kritiky

Brněnské trio Ponk je se svým aktuálním albem Diedina nominováno v kategorii World music na prestižní světovou cenu německé kritiky Preis der Deutschen Schallplatten Kritik.
Po získání žánrového Anděla, kterého si Ponk odnesli za debut Postfolklor, se jedná o další významné ocenění jejich snahy o svěží a moderní pojetí World Music. Hodnotícím kritériem bývá standardně kromě hudební a zvukové kvality i úroveň grafické prezentace. Ponk vsadil na neotřelý 3D pop-up koncept vesnice s typickými postavami a jevy, vztahujícími se koncepčně k jednotlivým písním.
Mezinárodně respektované ocenění je udělováno čtvrtletně, vyhlášení výsledků je naplánováno na 15. května a mezi dalšími nominovanými jsou například několikanásobní držitelé Grammy Kronos Quartet nebo zpěvačka Leyla McCalla.
(Z našeho archivu si můžete poslechnout rozhovor se zpěvákem a houslistou Ponku Michalem Krystýnkem, který vedla Anežka Wiewiorková.)