O snech a snílcích – Folkové prázdniny 2017

O snech a snílcích – Folkové prázdniny 2017
21. února 2017 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Folkové prázdniny 2017 se budou konat v termínu 22.–29. července a jejich téma bude O snech a snílcích. Dramaturgovi Michalu Schmidtovi se totiž splnil sen a jeho pozvání přijala dánská skupina Dreamers’ Circus.

Program oblíbeného a odborníky oceňovaného festivalu opět nabídne to nejzajímavější z oblasti world music, moderního jazzu, alternativního rocku a folku. Důležitou součástí festivalu nadále zůstává moravská tradiční hudba a domácí písničkářská scéna. Folkové prázdniny nabídnou také oblíbený Divadelní den, rodinami s malými dětmi i dospělými hojně navštěvované výtvarné a hudební workshopy, celou řadu doprovodných akcí, výstav a happeningů.

S tématem O snech a snílcích souvisí vystoupení jedné z hlavních zvězd festivalu, dánského souboru Dreamers’ Circus, akustického tria na pomezí mezi lidovou a vážnou hudbou. „Jejich koncert byl pro mne před třemi lety nejsilnějším zážitkem na největším světovém veletrhu-přehlídce folku a lidové hudby WOMEX v Santiagu de Compostela. Od té doby se s nimi snažím domluvit, aby k nám přijeli, ale kvůli jejich enormní koncertní vytíženosti se to podařilo až nyní,“ říká dramaturg festivalu Michal Schmidt. Jinou potvrzenou kapelou jsou další mimořádní Dánové Nordens Tone. Kvarteto v čele s výtečnou zpěvačkou Jullií Hjetland a saxofonistou Hansem Mydtskovem hraje melancholické, melodicky intenzivní tradiční skandinávské písně, žalmy a balady.

O Folkových prázdnínách vás budeme v našem vysílání i na tomto webu dále informovat a přítomni budeme i na místě během festivalu.