Hudba světa s Lamiou Bedioui

Hudba světa s Lamiou Bedioui

V pořadech Třikrát z Proglasu a Noční bdění jsme si v minulých dnech představili album Fin’Amor, které společně natočili tuniská zpěvačka Lamia Bedioui a řecký hráč na perkuse Solis Barki. K albu, které obsahuje písně z celého světa, se vrátíme v pořadu Slyšte, lidé!, věnovaném africké hudbě, v sobotu 21. prosince. Rozhovor se zpěvačkou vysíláme 18. května 2020 ve 22 hodin.

Doslova na cestu kolem světa nás na svém albu Fin’amor bere dvojice, kterou tvoří tuniská zpěvačka Lamia Bedioui a řecký hudebník Solis Barki, který hraje na rámový buben, na darbuku, didgeridoo, bonga, činely, kastaněty, brumle a další většinou rytmické nástroje. V tomto jednoduchém obsazení, tedy pouze lidský hlas a perkuse, hrají jak tradiční písně různých národů, tak improvizovanou a současnou hudbu folklorem inspirovanou.

Lamia Bedioui žije od roku 1992 v Řecku. Jako profesionální zpěvačka vystupuje od roku 1995 a zaměřuje se především na tradiční hudbu národů středomořské oblasti a na současné vokální kompozice. Album Fin’amor, z kterého si dnes hrajeme, vyšlo už v roce 2006. Letošní nové vydání je ovšem zajímavé tím, že všechny písně prošly novými zvukovými úpravami.

Podívejte se na video: https://www.youtube.com/watch?v=ueNKrXmDoAM

NyníKomorní hudba
Skladba: Partita číslo 3, E dur, BWV 1006 - Bourée; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Šporcl Pavel - housle
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web