Emmi Kujanpää z Finska v pořadu Třikrát z Proglasu

Emmi Kujanpää z Finska v pořadu Třikrát z Proglasu

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Emmi Kujanpää
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Miriam Kaiser
Třikrát z Proglasu: Jack White
Třikrát z Proglasu: Black Uganda Choir
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Sean Barry
Třikrát z Proglasu: The Po’ Ramblin’ Boys
Třikrát z Proglasu: Kolinga
Audioarchiv
5. dubna 2020 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

V úterý 7. dubna ráno se v pořadu Třikrát z Proglasu budeme věnovat finské zpěvačce Emmi Kujanpää a jejímu prvnímu sólovému albu Nani. Jednu píseň z tohoto alba nasazujeme také jako novinku v aktuálním kole naší hitparády Kolem se toč.

Zpěvačku Emmi Kujanpää na jejím albu Nani doprovází bulharský sbor. Pod názvem Le Mystère des Voix Bulgares Vocal Academy se skrývá nová generace slavných bulharských sborů, populárních už začátkem 90. let. Jde o sbor mladých lidí, které vede profesorka Dora Hristova. Finská zpěvačka Emmi Kujanpää s tímto sborem spolupracovala poprvé v roce 2017 při koncertech věnovaných výročí 100 let nezávislosti Finska. Tyto koncerty se odehrály v Sofii a pořádala je tamní finská ambasáda. V roce 2018 pak Emmi vystoupila s bulharským sborem v bulharské televizi v programu Ide našenskata musika. Album Nani vychází 31. ledna 2020 a jde o zpěvaččino první sólové CD. Emmi Kujanpää na něm spojila svůj silný hlas s finským národním nástrojem kantele – hraje na něj sama – a právě s mnohohlavým bulharským sborem. Jako hosté pak na albu, věnovaném především radostem, smutkům a touhám ženy, hrají Jarkko Niemelä na trubku, Eero Grundström na harmonium a Sauli Heikkilä na mongolský nástroj morin chuur.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web