Black Mango – evropsko-africko-australská hudební spolupráce

Black Mango – evropsko-africko-australská hudební spolupráce

V pátek 28. dubna 2022 vychází album Quicksand velmi zajímavého mezinárodního projektu Black Mango. Představíme si je v den vydání v ranní rubrice Třikrát z Proglasu.

Za projektem Black Mango stojí francouzský producent Philippe Sanmiguel, který už 16 let žije v západoafrickém Mali. Produkoval nahrávky tamního kytaristy Samby Tourého, spolupracoval se skupinou Tartit, kterou tvoří hudebníci z národa Tuarégů, nebo s dalšími oceňovanými muzikanty Anansym Cissém nebo Djimém Sissokem. Black Mango je jeho autorský projekt, na který si zve spřátelené africké hudebníky a ve kterém mísí rock, blues a západoafrickou hudbu. Na albu Quicksand účinkují jako hosté někteří zmínění hudebníci – například Samba Touré nebo Anansy Cissé. Důležité je však ještě jedno jméno. Hugo Race, australský bluesový hudebník známý i z tuzemských pódií, byl v Mali v době, kdy Sanmiguel své album dokončoval. Nabídl se, že s nahrávkou pomůže, odvezl si rozpracované album do Austrálie a tam jednak nahrál syntezátory a elektronický doprovod a postaral se o finální produkci alba.

NyníNoční proud
Píseň: V proudu budem stát (2025); Interpret: Smutná Jitka - zpěv, Soukupová Katka - klavír, baskytara; Album: Smutná J., Soukupová K.: V proudu budem stát
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)

Témata Jak se vám líbí

houpaciKone_Imlauf2Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Quadro Nuevo s novým albem

quadro-nuevo_insideNěmecká skupina Quadro Nuevo má nové album Inside the Island. 

Nové album konžského zpěváka Kizaby

kizaba_future-villageKonžský hudebník Kizaba vydal nové album Future Village

Darujte Proglas!