Aguamadera z Argentiny – chystáme rozhovor

Aguamadera z Argentiny – chystáme rozhovor
12. října 2022 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Argentinské duo Aguamadera vydalo své nejnovější album Las historias que han dejado, Příběhy, které po nich zůstaly, na začátku roku 2022. Na prosinec s dvojicí chystáme rozhovor do pořadu Jak se vám líbí.

Duo Aguamadera tvoří María Cabral a Marco Grancelli, Argentinci žijící ve Francii. Dvojice, kterou na sociálních sítích sleduje více než 100 000 fanoušků, hudebně vychází z jihoamerického folkloru. Potkali se v roce 2015 v Buenos Aires jako členové pěveckého sboru Cuerdo Vocales. V roce 2017 vydali první album v duu, nazvané Colocho, a po koncertech v rodné Argentině přesídlili do Evropy, kde hráli například ve Španělsku, Německu, Belgii nebo Francii. Na jihozápadě Francie se pak také usadili a nahráli tam v roce 2018 své druhé album La campana. Novinka Las historias que han dejado vyšla v lednu 2022 a obsahuje skladby v různých jihoamerických stylech, jako jsou chacarera, zamba a huayno z Argentiny, joropo, merengue a gaita zuliana z Venezuely nebo peruánský vals. Album vzniklo v Buenos Aires a jako host se na něm podílela například kolumbijská zpěvačka Marta Gómez.

Album na Spotify: https://open.spotify.com/album/0mX1ZqqGUIeLs43uCbiC4l

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír s doprovodem houslí a violoncella, op. 2, c. 3 e moll - Allegretto moderato; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Sekera Miroslav - klavír, Vodička Jiří - housle, Nouzovský Petr - violoncello
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web