Živě v Praze a standardy – Ondřej Štveráček v Jak se vám líbí

Živě v Praze a standardy – Ondřej Štveráček v Jak se vám líbí
24. května 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Český saxofonista Ondřej Štveráček vydal už čtyři společná alba s americkým bubeníkem Genem Jacksonem. Na dvě poslední, koncertní nahrávku Live in Prague a studiový záznam The Ondřej Štveráček Quartet Plays Mostly Standards, se zaměříme v pořadu Jak se vám líbí 29. května 2019.

Ve skupině Ondřej Štveráček Quartet po boku kapelníka a saxofonisty Štveráčka hrají kontrabasista Tomáš Baroš, slovenský pianista Klaudius Kováč a na bicí hraje host ze Spojených států Gene Jackson, známý především ze spolupráce s Herbiem Hancockem. Tato sestava už dříve nahrála studiová alba Calm a Sketches, nedávno se představila koncertní nahrávkou Live In Prague, pořízenou v říjnu 2017 v klubu Jazz Dock v Praze, a letos na jaře vyšla další studiová kolekce The Ondřej Štveráček Quartet Plays Mostly Standards.

I tato nahrávka byla pořízena v říjnu 2017, a sice ve Studiu Svárov pod dohledem mistra zvuku Lukáše Martinka. Obsahuje mimo jiné slavnou skladbu George Gershwina Summertime nebo Naimu Johna Coltranea, ale také autorskou kompozici Gena Jacksona Great River nebo Štveráčkovy skladby It Is What It Is a Dedicated.

Rozovor s Ondřejem Štveráčkem jsme natočili před jeho vystoupení na festivalu JazzFestBrno, kde jeho Quartet předvedl nový program, postavený především na zvuku elektrických nástrojů.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web