Wayne Shorter vystoupí v listopadu v Praze

Wayne Shorter vystoupí v listopadu v Praze
25. září 2013 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jeden z nejslavnějších žijících jazzmanů, 80letý saxofonista Wayne Shorter, vystoupí 6. listopadu 2013 v Praze v rámci festivalu Struny podzimu. Nové CD Wayne Shorter Quartetu se jmenuje Without A Net. Tři skladby z něj uslyšíte ve středu 25. září od 14.30 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Americký saxofonista Wayne Shorter oslavil letos v srpnu 80. narozeniny, což zdaleka není jediný důvod, proč o něm můžeme mluvit jako o legendě. Postupně spolupracoval s nejslavnějšími jazzmany všech generací – se Sonnym Rollinsem, Milesem Davisem, Joe Zawinulem a mnoha dalšími. Svůj současný kvartet, se kterým přijede v listopadu do Prahy, založil v roce 2001. Jeho spoluhráči jsou pianista Danilo Perez, kontrabasista John Patitucci a bubeník Brian Blade. V roce 2007 si Wayne Shorter poprvé vyzkoušel spolupráci s velkým symfonickým orchestrem a tohoto formátu se dočkáme i 6. listopadu v Praze. Wayna Shortera a jeho kvartet totiž doprovodní Pražská filharmonie pod vedením Martina Kumžáka. Zároveň slavný saxofonista představí své nové album Without A Net.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web