Vernissage flétnisty Martina Brunnera

Vernissage flétnisty Martina Brunnera

Jazzový flétnista Martin Brunner vydal sólové album Vernissage, inspirované výtvarnými díly. Rozhovor s Martinem Brunnerem si budete moci poslechnout v pořadu Jak se vám líbí 20. dubna. O týden dříve, 13. dubna, si album od 14.00 představíme v pořadu Třikrát z Proglasu.

Pod názvem Vernissage vyšlo sólové album jazzového flétnisty Martina Brunnera. Obsahuje 45 krátkých improvizací, ovlivněných výtvarnými díly Pavla Roučky, Aleše Lamra, Jiřího Slívy, Ivana Ouhela a dalších autorů, ale nejen jimi. „Nic nebylo předem připraveno, jde o spontánní hraní,“ vysvětluje hudebník, který flétnu používá nejen jako dechový, ale také jako rytmický nástroj. „Všechno je hrané sólo bez pripravy na flétnu a basovou flétnu. Nejde vždycky o ryze jazzové improvizace, ale o improvizace obecně,“ dodává Brunner.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web