Prorok větru – autorský multimediální projekt flétnistky Martiny Komínkové

Prorok větru – autorský multimediální projekt flétnistky Martiny Komínkové

"Je to tvůj úkol, Nátane," řekl Vítr. "Ty musíš hrát lidem. A když jim budeš hrát, můžeš jim dát život." O autorském představení Prorok větru s flétnistkou Martinou Komínkovou rozmlouvala Radka Rozkovcová.

 

Prorok větru – Martina KomínkováMartina Komínková je hráčka na zobcové flétny, dlouholetá pedagožka na konzervatoři a základních uměleckých školách, má zkušenost s výukou dětí i dospělých. Školní rok 2018/2019 prožila v Itálii, právě tam dokončila a premiérovala autorský projekt Prorok větru – jedná se o převod novely Stefana Biavaschiho do multimediálního představení, kde je Martina Komínková jedinou interpretkou na scéně.

Prorok větru – Martina KomínkováKniha Prorok větru vypráví příběh o flétnistovi Nátanovi, který bojuje se ztrátou inspirace a smyslu svého poslání. První části příběhu dominují tři temné elementy: Bolest, Mraky a Zapomnění. Ve druhé části se však vše v dobré obrátí, Nátan prozře a temnotu vystřídá Poznání, Pravda a Svoboda. 

Prorok větru – Martina KomínkováJednotlivá představení jsou hudebně jedinečná díky částečně improvizovaným pasážím. Zpívá a na různé druhy fléten či na zvonkohru Koshi hraje přímo Martina Komínková, využívá také hudební techniku a efekty Delay. Vybrané pasáže z knihy jsou zprostředkovány ze záznamu skrze umělecký přednes herce Šimona Obdržálka. Atmosféru celého příběhu dotváří světlo a videoprojekce rozvíjející témata běžného života a zobrazující aktuální světové problémy.

V roce 2017 Martina Komínková kontaktovala autora knihy, Itala Stefana Biavaschiho, který její nápad s převodem knihy do multimediálního projektu uvítal s nadšením. V celé Itálii prý doposud nenašel flétnistu, který by dal jeho příběhu život prostřednictvím hudby.

Cílem projektu je zprostředkovat posluchačům intenzivní umělecký zážitek, dát prostor k meditaci, představení umožňuje se zastavit a nechat se alespoň na chvíli pohltit hudbou, slovem i vizuální projekcí. Dává prostor pro niterné zamyšlení se nad životní poutí, směřováním a životním cílem.

www.martinakominkova.cz
www.facebook.com/prorokvetru

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web