Třikrát z Proglasu: Italský bubeník Francesco D’Auria

Třikrát z Proglasu: Italský bubeník Francesco D’Auria
1. července 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pondělí 4. července 2022 si v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu představíme album Lunatics italského bubeníka a skladatele Francesca D’Aurii a jeho kvarteta.

Pětašedesátiletý bubeník Francesco D’Auria album nahrál se skupinou, jejímiž dalšími členy jsou saxofonista Tino Tracanna, pianista Umberto Petrini a kytarista Roberto Cecchetto. D’Auria studoval klasickou hudbu na konzervatoři v Miláně, kde později také učil jazzové perkuse a bicí. Vedle toho se dlouhodobě zabývá současnou afroamerickou hudbu, a to jak popem, tak avantgardními žánry. Album Lunatics je první, které tento hudebník a skladatel vydal pod svým jménem jako kapelník. Nedere se však na něm nijak do popředí, naopak dává velký prostor svým spoluhráčům a snaží se především o muzikantský dialog. Vedle skladeb, které nahráli všichni čtyři hudebníci, album obsahuje i ukázky komornějších sestav.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web