Švýcarský bubeník Arbenz zahájil sérii hudebních konverzací

Švýcarský bubeník Arbenz zahájil sérii hudebních konverzací

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Florian Arbenz
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Mísia
Třikrát z Proglasu: Josef Vejvoda
Třikrát z Proglasu
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Maca
Třikrát z Proglasu: Efruze
Třikrát z Proglasu: Khalia
Audioarchiv
30. srpna 2021 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Švýcarský jazzový bubeník Florian Arbenz přichází s ambiciózním projektem Conversations. V jeho rámci chce natočit a vydat 12 alb s 12 různými sestavami hudebníků. První disk z této série, nazvaný Condensed, si představíme ve středu 1. září 2021 v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu a také 4. září po půlnoci v pořadu Noční bdění. Arbenz album natočil v triu s trumpetistou Hermonem Meharim a s kytaristou Nelsonem Verasem.

Švýcarský bubeník Florian Arbenz je známý především jako člen jazzového tria Vein, ale věnuje se také klasické hudbě a v neposlední řadě projel mnoho zemí Evropy a Jižní Ameriky se svými sólovými recitály. Nyní se pustil do odvážného projektu, v jehož rámci chce v krátkém čase natočit dvanáct alb – každé s jinými spoluhráči.

První disk z této série se jmenuje Condensed a vedle bubeníka na něm hrají americký trumpetista Hermon Mehari a brazilský kytarista Nelson Veras. Jejich stylový záběr sahá od tradičních jazzových sól přes volnou improvizaci až po téměř ambientní zvukové plochy. Zatímco s Verasem bubeník spolupracuje už řadu let, s Meharim se poprvé potkal až ve studiu při natáčení nového alba. Vždy prý však oceňoval barvu tónu jeho trubky a jeho schopnost improvizovat.

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Když růže rozkvétá; Sóla: Hubačková Jarka, Veselá Věra, Pluháček Radek, Tesák Jaroslav; Soubor: Dolanka; CD: Kamarádi z Moravy
11:00Barvínek
11:45Písně
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
12:40Střípek poezie

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web