Synkopy na kanapi: David Vrobel Trio s Jiřím Suchým

Synkopy na kanapi: David Vrobel Trio s Jiřím Suchým

Pořad v souvislostech


Synkopy na kanapi: David Vrobel Trio
Budeme vysílat

Synkopy na kanapi: Zatoczka
Synkopy na kanapi
Vysílali jsme

Synkopy na kanapi: Tamara Obrovac
Synkopy na kanapi: Michael Sarian
Synkopy na kanapi: Fanfán Tulipán
Audioarchiv
18. března 2020 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Podvečer v neděli 22. března vám zpříjemníme melodiemi z Divadla Semafor a jazzovými standardy v podání tria saxofonisty Davida Vrobela a jeho hostů, Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Pořad Synkopy na kanapi začíná v 16.30.

„Saxofonová tradice je v Semaforu slavná. Ferdinand Havlík a Evžen Jegorov se zapsali do historie našeho divadla velmi zlatým písmem,“ říká Jiří Suchý a pokračuje: „Měl jsem za to, že sláva saxofonu s nimi odešla. Neodešla. David Vrobel nás dnes všechny udivuje svými závratnými sóly a já mu tady za to zplna hrdla děkuju.“

Saxofonista Divadla Semafor David Vrobel si k natočení svého profilového alba přizval pianistu Jiřího Polydora (mj. Original Vintage Orchestra, Polydor Sextet) a kontrabasistu Antonína Šturmu. Společně nahráli sadu jazzových a swingových standardů jako Pennies from Heaven, The Sheik of Araby nebo Out of Nowhere. Album kromě toho obsahuje jednu Vrobelovu autorskou skladu (.38 Special) a také několik písní, v nichž pěvecky hostují Jiří Suchý a Jitka Molavcová – včetně semaforských skladeb Blues pro tebe, Študent s rudýma ušima a Zastřelilo tele krávu.