Siločáry Martina Kratochvíla

Siločáry Martina Kratochvíla
11. ledna 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skladatel a hráč na klávesové nástroje Martin Kratochvíl, známý mimo jiné jako kapelník skupiny Jazz Q, vydal nové autorské album Siločáry. Doprovázejí jej na něm jak jeho dlouholetí spoluhráči, tak další hosté.

Martin Kratochvíl studoval na prestižní Berklee College v Bostonu, je kapelníkem skupiny Jazz Q, autorem filmové hudby a také vášnivým cestovatelem. Jako hudebník dlouhodobě spolupracuje s americkým kytaristou Tonym Ackermanem, který hraje i na novém CD Siločáry.

Album má zajímavou historii. Po dvou nových nahrávkách skupiny Jazz Q plánoval Martin Kratochvíl natočit akustickou nahrávku se „starou gardou“ svých někdejších spoluhráčů. Ze zdravotních a jiných důvodů nebylo možné původní záměr realizovat, a tak na půdorysu již napsaných skladeb a nahrané rytmiky vznikla nahrávka s električtějším zvukem blížícím se Jazz Q, ale bez elektrické kytary.

Vedle Kratochvíla, který je autorem všech skladeb, na albu účinkují už zmíněný Tony Ackerman, saxofonista Joe Kučera, baskytarista Přemysl Faukner, bubeník Filip Jeníček a také už zmínění hráči na perkuse Imran Musa Zangi a Filip Zangi.

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music