Siločáry Martina Kratochvíla

Siločáry Martina Kratochvíla
11. ledna 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skladatel a hráč na klávesové nástroje Martin Kratochvíl, známý mimo jiné jako kapelník skupiny Jazz Q, vydal nové autorské album Siločáry. Doprovázejí jej na něm jak jeho dlouholetí spoluhráči, tak další hosté.

Martin Kratochvíl studoval na prestižní Berklee College v Bostonu, je kapelníkem skupiny Jazz Q, autorem filmové hudby a také vášnivým cestovatelem. Jako hudebník dlouhodobě spolupracuje s americkým kytaristou Tonym Ackermanem, který hraje i na novém CD Siločáry.

Album má zajímavou historii. Po dvou nových nahrávkách skupiny Jazz Q plánoval Martin Kratochvíl natočit akustickou nahrávku se „starou gardou“ svých někdejších spoluhráčů. Ze zdravotních a jiných důvodů nebylo možné původní záměr realizovat, a tak na půdorysu již napsaných skladeb a nahrané rytmiky vznikla nahrávka s električtějším zvukem blížícím se Jazz Q, ale bez elektrické kytary.

Vedle Kratochvíla, který je autorem všech skladeb, na albu účinkují už zmíněný Tony Ackerman, saxofonista Joe Kučera, baskytarista Přemysl Faukner, bubeník Filip Jeníček a také už zmínění hráči na perkuse Imran Musa Zangi a Filip Zangi.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web