Siločáry Martina Kratochvíla

Siločáry Martina Kratochvíla
11. ledna 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skladatel a hráč na klávesové nástroje Martin Kratochvíl, známý mimo jiné jako kapelník skupiny Jazz Q, vydal nové autorské album Siločáry. Doprovázejí jej na něm jak jeho dlouholetí spoluhráči, tak další hosté.

Martin Kratochvíl studoval na prestižní Berklee College v Bostonu, je kapelníkem skupiny Jazz Q, autorem filmové hudby a také vášnivým cestovatelem. Jako hudebník dlouhodobě spolupracuje s americkým kytaristou Tonym Ackermanem, který hraje i na novém CD Siločáry.

Album má zajímavou historii. Po dvou nových nahrávkách skupiny Jazz Q plánoval Martin Kratochvíl natočit akustickou nahrávku se „starou gardou“ svých někdejších spoluhráčů. Ze zdravotních a jiných důvodů nebylo možné původní záměr realizovat, a tak na půdorysu již napsaných skladeb a nahrané rytmiky vznikla nahrávka s električtějším zvukem blížícím se Jazz Q, ale bez elektrické kytary.

Vedle Kratochvíla, který je autorem všech skladeb, na albu účinkují už zmíněný Tony Ackerman, saxofonista Joe Kučera, baskytarista Přemysl Faukner, bubeník Filip Jeníček a také už zmínění hráči na perkuse Imran Musa Zangi a Filip Zangi.

NyníTřikrát z Proglasu: David...
Píseň: Thirst For Life (2017); Interpret: Kollar David - syntezátor, kytary; Album: Kollar David: Notes From The Underground
15.00Zprávy Proglasu, počasí
15.05Modlitba Korunky k Božímu...
15.05Modlitba Korunky k Božímu...
15.15Písničky pro hezké...
16.00Všimli jsme si
16.45Písničky

Petra Börnerová Trio – rozhovor

P5247106Chystáme rozhovor s rodinnou kapelou zpěvačky Petry Börnerové

Regiony

Regiony

Skład Niearchaiczny

skladNiearchaiczny_crossroadsRozhovor se skupinou Skład Niearchaiczny jsme vysílali na Nový rok 2018.

Nominace na ceny Vinyla 2017

kalle_saffronPodívejte se na nominace na ceny Vinyla 2017.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music