Siločáry Martina Kratochvíla

Siločáry Martina Kratochvíla
11. ledna 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skladatel a hráč na klávesové nástroje Martin Kratochvíl, známý mimo jiné jako kapelník skupiny Jazz Q, vydal nové autorské album Siločáry. Doprovázejí jej na něm jak jeho dlouholetí spoluhráči, tak další hosté.

Martin Kratochvíl studoval na prestižní Berklee College v Bostonu, je kapelníkem skupiny Jazz Q, autorem filmové hudby a také vášnivým cestovatelem. Jako hudebník dlouhodobě spolupracuje s americkým kytaristou Tonym Ackermanem, který hraje i na novém CD Siločáry.

Album má zajímavou historii. Po dvou nových nahrávkách skupiny Jazz Q plánoval Martin Kratochvíl natočit akustickou nahrávku se „starou gardou“ svých někdejších spoluhráčů. Ze zdravotních a jiných důvodů nebylo možné původní záměr realizovat, a tak na půdorysu již napsaných skladeb a nahrané rytmiky vznikla nahrávka s električtějším zvukem blížícím se Jazz Q, ale bez elektrické kytary.

Vedle Kratochvíla, který je autorem všech skladeb, na albu účinkují už zmíněný Tony Ackerman, saxofonista Joe Kučera, baskytarista Přemysl Faukner, bubeník Filip Jeníček a také už zmínění hráči na perkuse Imran Musa Zangi a Filip Zangi.

Rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou

IMG_1154Chystáme rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o jejích mezinárodních kapelách.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

05_KarpaTonPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music