Jazz Q: nové album po 28 letech

11. května 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Po dlouhých 28 letech natočila legendární skupina Jazz Q své nové album s názvem Znovu. Kapelník Martin Kratochvíl kladl v minulých letech (a dekádách) důraz na akustickou hudbu, na spolupráci s americkým kytaristou Tony Ackermanem a také na produkci dokumentárních filmů, seriálů a cestopisů. Nyní se vrací ke značce, která jej proslavila v 70. a 80. letech.

Nové album skupiny Jazz Q stojí především na úplných novinkách, z nichž některé mají původ ve filmové hudbě Martina Kratochvíla. Kromě toho však skupina upravila i některé melodie, které známe z akustických alb Martina Kratochvíla a Tonyho Ackermana.

Původně měla na albu účinkovat bývalá zpěvačka Jazz Q, Angličanka Joan Duggan. Přes předchozí domluvu, která měla zcela konkrétní obrysy (byl domluven i termín společného natáčení), Martin Kratochvíl na konci roku 2010 ztratil se svou bývalou kolegyní spojení a nepodařilo se mu ji znovu vypátrat. A i když Jazz Q na koncertech spolupracuje se zpěvákem Oskarem Petrem, který dokonce některé nové Kratochvílovy melodie otextoval, je nové album nakonec instrumentální. „Jakmile Oskar dokončí svoje album, mohli bychom začít pracovat na zpívaném titulu,“ prozrazuje v rozhovoru pro časopis Harmonie Kratochvíl své další plány.

Skupina Jazz Q své nové album Znovu natočila ve složení:

Martin Kratochvíl – piano, klávesy
Zdeněk Fišer – kytary
Přemysl Faukner – baskytara
Ladislav Deczi – bicí