Rozhlasový bigband Gustava Broma představuje sólisty a autory

Rozhlasový bigband Gustava Broma představue sólisty a autory
27. prosince 2016 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Výrazní čeští a slovenští jazzmani mladší a střední generace se představují jako sólisté a autoři na novém albu Rozhlasového bigbandu Gustava Broma. Mezi skladateli na albu Correspondance figurují jména jako Radovan Tariška, Ondřej Štveráček, Miroslav Hloucal, Luboš Šrámek nebo Jan Jirucha. Album uvedeme v pořadu Jazzový podvečer v pátek 30. prosince 2016 od 17.25.

Rozhlasový bigband Gustava Broma přímo navazuje na tradici Orchestru Gustava Broma, který se vydal na profesionální dráhu už v roce 1940 a v 60. letech patřil mezi světovou bigbandovou elitu. Zakladatel orchestru Gustav Brom (vl. jménem Gustav Frkal) v repertoáru kombinoval populární melodie s tradičním dixielandem a s náročnější tvorbou tehdejších jazzových autorů. Bigbandem prošli výrazní sólisté jako Jaromír Hnilička, Josef Audes, Mojmír Bártek nebo Zdeněk Novák.

Současný orchestr pod vedením Vladimíra Valoviče dokazuje svou životaschopnost a moderní náboj tím, že na svém novém albu nabízí autorské skladby výrazných představitelů mladší a střední generace současného českého jazzu.

Bigband je v současné době kmenových orchestrem Českého rozhlasu a díky skutečně elitnímu složení nabízí pestrou paletu harmonií, melodií i rytmů. Mezi členy orchestru dnes najdeme například saxofonisty Rosťu Fraše, Petra Kalfuse a Radovana Tarišku, trumpetistu Lukáše Oravce, trombonistu Jana Jiruchu nebo pianistu Luboše Šrámka.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web