Perseidy Jana Spáleného

Perseidy Jana Spáleného
7. listopadu 2022 Jazz, Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jan Spálený se skupinou ASPM vydal po čtyřech letech nové studiové album. Nazval je Perseidy. Písně z něj už můžete slýchat v našem vysílání.

Jan Spálený se skupinou ASPM se pohybují na pomezí blues a jazzu, případně i folku. Kapela funguje už 40 let. Prvních devět let to bylo trio ve složení Jan Spálený, František Havlíček a Petr Kalandra. Po zbytek existence už skupina hraje v pětičlenném obsazení. Dnes ji vedle kapelníka, který zpívá a hraje na klavír a kornet, tvoří trumpetista Michal Gera, hráč na vibrafon Radek Krampl, bubeník Filip Jeníček a hráč na tubu a baskytaru Filip Spálený. Jako host na novém albu navíc hraje akordeonista Ondřej Kabrna. Jan Spálený, který letos v prosinci oslaví 80. narozeniny, je autorem veškeré hudby na albu. Texty zpravidla čerpal od svých oblíbených básníků – Jiřího Žáčka, Barbary Ježkové, Ladislava Vondráka a dalších, sáhl také po textech Pavla Vrby. 

Album na Spotify: https://open.spotify.com/album/1jWFkfhMrm63Ul2at35mq8

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web