Jan Spálený natočí ve Skokách živé album

Jan Spálený natočí 10. srpna 2012 v prostorách bývalého poutního místa Skoky na Karlovarsku koncertní album. O den později zde v rámci cyklu Živé Skoky 2012 vystoupí Richard a Vojtěch Šulkovi s folklórem zmizelého Chebska.

Cyklus Živé Skoky 2012, směřující k oživení opuštěného poutního místa ve Skokách na Karlovarsku, se pomalu blíží ke svému vrcholu. Prvním takovým vrcholem bude zajisté koncert Jana Spáleného, jeho syna Filipa a trumpetisty Michala Gery. Svébytný autor, výjimečný zpěvák a originální bluesman i se svými spoluhráči se pod hlavičkou Jan Spálený Trio vrací do poutního kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách na Karlovarsku téměř přesně po roce, aby zde natočil pro vydavatelství EMI koncertní album.

Nebude to ale jediný koncert tohoto víkendu. Hned v sobotu 11. srpna ve Skokách vystoupí Richard a Vojtěch Šulkovi v pořadu Vandrující malíři. Otec a syn se systematicky zabývají záchranou lidové hudby a tanců bývalého Chebska, folklórem zaniklým v pohnutých dobách po konci druhé světové války. Kromě písní zpívaných v egerlaenderském lidovém nářečí (a s českými komentáři) se posluchači mohou seznámit také s kdysi velmi rozšířeným lidovým nástrojem – citerou.

Oba koncerty začínají v 18.00.

(Tisková zpráva)