Nové album Ivana Dimitrova – chystáme rozhovor

Nové album Ivana Dimitrova – chystáme rozhovor
24. prosince 2021 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Album s názvem And – So It Is vydal v roce 2021 slovenský jazzový hudebník a skladatel Ivan Dimitrov. Rozhovor s ním do pořadu Jak se vám líbí připravujeme na 27. ledna 2022.

Ivan Dimitrov pochází z hudební rodiny. Jeho otec byl bubeníkem bulharského bigbandu, matka zpěvačka, bratr klavírista a strýc houslista a koncertní mistr symfonického orchestru v Německu. Sám Ivan Dimitrov na konzervatoři v Bratislavě studoval hru na housle a klavír, soukromě studoval hru na kytaru se zaměřením na jazz. V současné době – a je tomu tak i v případě jeho nového alba – hraje na kytaru a housle. Album And – So It Is vyšlo u košického vydavatelství Hevhetia a vedle autora na něm účinkují i další špičkoví jazzoví hráči jako Emil Frátrik, Juraj Griglák, Eugen Vizváry nebo Róbert Vizvári. V jedné zpívané písni se představí Zuzana Šťastná a Yvan Dimitrov mladší.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web