Barevný sen Ivana Dimitrova

Barevný sen Ivana Dimitrova
8. září 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jednou z letošních novinek hudebního vydavatelství Hevhetia je album My Colorful Dream slovenského jazzového hudebníka (kytarista, houslista) Ivana Dimitrova. Představíme si je v pořadu Třikrát z Proglasu ve čtvrtek 19. září 2019 od 7.45.

Na albu My Colorful Dream jazzového multiinstrumentalisty Ivana Dimitrova účinkuje řada slovenských hudebníků a zpěváků. Jsou to například zpěvačky Anita Soul a Ivana Regešová, rapper Yvan Dimitrov ml., bubeník Martin Valihora, baskytaristé Juraj Griglák a Eugen Vizváry a další.

Ivan Dimitrov pochází z hudební rodiny. Jeho otec byl bubeníkem bulharského bigbandu, matka zpěvačka, bratr klavírista a strýc houslista a koncertní mistr symfonického orchestru v Německu.

Jako houstlista Ivan Dimitrov hostuje na albu Awakening pianisty Pavla Morochoviče a jeho tria. Jako kytarista a houslista spolupracoval na dalších nahrávkách (nejen) slovenského jazzu a rocku. Na konzervatoři v Bratislavě studoval hru na housle a klavír, soukromě studoval hru na kytaru se zaměřením na jazz.