Nikol Bóková představí album Elements

Nikol Bóková představí album Elements
12. září 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Elements je název nového alba Nikol Bókové, letošní držitelky ceny Anděl v jazzové kategorii. Pianistka a skladatelka nám svou novinku a také své vlastní hudební vydavatelství představí v pořadu Jak se vám líbí s premiérou 16. září 2022 v 19.15.

Klavíristka a skladatelka Nikol Bóková ani letos nenaruší svou linii vydávání jednoho autorského alba ročně. Po albech Inner Place (2019), Unravel (2020) a Prometheus (2021) přichází album Elements, které Nikol zkomponovala pro nově vzniklé uskupení vystupující pod názvem Nikol Bóková Quartet. Toto obsazení, se kterým nové album v březnu 2022 nahrála, tvoří kytarista David Dorůžka, s nímž Nikol již spolupracovala na albu Prometheus, kontrabasista Martin Kocián a bubeník Michał Wierzgoń, kteří jsou stálými členy Nikol Bóková Trio.

Album Elements bylo nahráno, stejně jako Prometheus, během pouhých dvou dní ve studiu Sono Records. Autorka opět připravila materiál s velkou precizností a jasnými hudebními představami, které byly ve studiu obohaceny mistrovským uměním a originální invencí všech spoluhráčů. Hlavní inspirací se zde Nikol staly klasické elementy – země, voda, oheň, vzduch, éter a kosmos – a samozřejmě také vize uměleckých schopností konkrétních interpretů, pro které Nikol svou hudbu tvoří.

„Pokud bych se měla pokusit o nějakou žánrovou specifikaci, řekla bych, že v porovnání s předchozími alby jsou Elementy tu více klasické, tam více jazzové, místy více popové a občas rozhodně více rockové,“ říká Nikol a dodává, že stejně jako v předešlých albech bylo jejím kompozičním stylem hledání a objevování v rámci vlastního hudebního světa, který zjevně bez ustání expanduje.

Zdroj: Oficiální tisková zpráva

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web