Jaroslav Šimíček: rozhovor o albu Putování zemí Ra

Jaroslav Šimíček: rozhovor o albu Putování zemí Ra
18. února 2020 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Putování zemí Ra je název nového autorského alba jazzového kontrabasisty a skladatele Jaroslava Šimíčka. O této kolekci krátkých instrumentálních skladeb bude její autor hovořit v pořadu Jak se vám líbí 29. dubna 2020.

Album Putování zemí Ra vyšlo v prosinci 2019 a má dvě části. První, rozsáhlejší, přináší třináct krátkých „dětských písní“ pro flétnu a klavír. Na flétnu hraje Šimíčkův spoluhráč z jeho jazzové skupiny David Fárek, na klavír pak Jakub Dvořáček, známý například z kapely Noční optika. Druhá část alba pak obsahuje titulní skladbu Putování zemí Ra o pěti větách v podání dechového kvintetu Belfiato. To je přední české těleso komorní hudby, které existuje od roku 2005 a jehož jednotliví členové mají zkušenosti například z České filharmonie nebo Orchestru Národního divadla v Praze.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web