Noční bdění s jazzem: Jaroslav Šimíček Quartet

7. prosince 2009 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve středu 9. prosince od 0.35 si v pořadu Noční bdění s jazzem představíme album The Way Home, které natočil kontrabasista Jaoslav Šimíček se svým kvartetem. Skupinu dále tvoří Radek Zapadlo (saxofon), Matej Benko (klavír) a Tomáš Hobzek (bicí).

Kontrabasista, skladatel a kapelník Jaroslav Šimíček se narodil v Olomouci v roce 1962. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě, obor český jazyk a hudební výchova. Na lidové konzervatoři se učil na kytaru, navštěvoval hodiny jazzu u Karla Velebeného. Působil například ve Framusu 5 Michala Prokopa a v současné době je jeho hlavní aktivitou Orchestr Sester Havelkových.

Šimíčkovo autorské CD se jmenuje The Way Home (Cesta domů) a autor je nahrál se svým kvartetem. Skupinu dále tvoří saxofonista Radek Zapadlo, pianista Matěj Benko a bubeník Tomáš Hobzek, což jsou všechno velmi zkušení hráči. Slovenský klavírista Benko například vystupuje v triové sestavě, s kvintetem a v poslední době také hrává v duu se zpěvačkou Miriam Bayle. Tomáš Hobzek je zase členem Organic Quartetu Ondřeje Pivce a právě teď natáčí s tímto varhaníkem desku ve Spojených státech.

CD obsahuje jak nové písně, tak několik starších – například Ježek v kleci pochází už z 80. let. Vedle svých vlastních kompozic Šimíček na album zařadil i jednu skladbu svého už zesnulého otce Jiřího.