Roman Hampacher zahrál v Koncertním studiu Proglasu

Roman Hampacher zahrál v Koncertním studiu Proglasu
9. května 2022 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Roman Hampacher je kazatel Církve adventistů sedmého dne. Je to také kytarista, který dlouhodobě spolupracuje s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou. A v neposlední řadě je to písničkář, který nedávno vydal nové album Šohaji. Roman Hampacher se po dvou letech představil živě ve studiu Proglasu, tentokrát se zpěvačkou Lenkou Vavřínkovou jako hostem.

Roman Hampacher na svém EP Baritóny a na albech Bílá vrána a Šohaji zpívá zhudebněné verše básnířky Mirky Hedbávné. V rozhovoru však mluví i o vlastních textařských pokusech: „Uvědomil jsem si, každý člověk nemůže umět všechno. Napsat dobrý text je těžké. Napsal jsem jednu věc, na kterou jsem byl docela pyšný, a moje žena mi řekla, že je to jako z nějakého druhořadého křesťanského zpěvníku. Ale mně to navadí. Já umím hrát a někdo zase umí psát.“

Proč se album Romana Hampachera, který pochází z Prahy a žije v Jablonci nad Nisou, jmenuje moravsky Šohaji? Odpovídá: „Mám rád folklor a strašně mě štve, když jej někdo vyprazdňuje. A to se s českým folklorem děje častěji než s moravským. Když si tedy poslechnu lidovou píseň, je to nejčastěji z Moravy. Ale ten text napsala Mirka, která je z Třebíče.“

Roman Hampacher si do studia jako hosta přivedl zpěvačku Lenku Vavřínkovou, se kterou společně také vede gospelový soubor v Jablonci. 

Podívejte se na video záznam pořadu:

https://www.youtube.com/watch?v=8uZIyiXzeIE&t=1659s

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro hoboj C-dur RV 779 - Allegro; Autor: Vivaldi Antonio; Sóla: Goodwin Paul - hoboj
02:00Klika (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Čaj do páté
04:02Písně
05:40Radio Vatikán (české...
05:57Myšlenka na den

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web