Pavol Hammel – Srdce bez anjela

Pavol Hammel – Srdce bez anjela

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Pavol Hammel
Audioarchiv
14. července 2021 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pod názvem Srdce bez anjela vyšlo loni už 25. řadové album slovenského zpěváka Pavla Hammela. Představíme si je 14. července 2021 od 7.45 v pořadu Třikrát z Proglasu.

Už 25 řadových dlouhohrajících desek má na svém kontě Pavol Hammel, jeden z nejoblíbenějších slovenských zpěváků napříč žánry. Jeho nejnovější album se jmenuje Srdce bez anjela a obsahuje deset písní. Zpěvák je autorem všech melodií, texty napsali jeho dlouholetí spolupracovníci Kamil Peteraj a Boris Filan a dále Vlado Slivka a Marian Zima. Pavol Hammel říká: „Aby mé písně měly nějakou smysluplnou výpověď na úrovni textů, dávám si stále záležet na tom, co zpívám… A tak jsem si vybral z tvorby mých přátel textařů to nejlepší, co splňovalo moji představu o celkovém vyznění a ideji alba. Už se nepotřebuji prvoplánově snažit o hitový singl, mým cílem je, aby album bylo koncepčně dokonalé.“ Osm písní na albu je úplně nových, dvě jsou přepracované – je to jednak akustická verze starší písně Víno, spev a ženy a dále píseň Večné svetlo, kterou Hammel původně složil k baletu Everest. V ní jej na albu doprovází operní sólistka Linda Ballová. Základ doprovodné – převážně akustické – kapely tvoří kytarista Juraj Burian a pianista Peter Preložník, ale na albu účinkují i další hudebníci jako kytarista Fero Griglák, bubeník Igor Sabo nebo flétnistka Sisa Michalidesová.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web