Jiří Vondrák vydá Básníky Evropy

30. října 2007 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Režisér, dokumentarista, spisovatel a v neposlední řadě folkový muzikant a milovník šansonů Jiří Vondrák připravil ve spolupráci s Českou televizí knižní vydání svého televizního cyklu Básníci Evropy.

Česká televize vydá na začátku listopadu týden knihu podle televizního cyklu Jiřího Vondráka Básníci Evropy. Jedná se o autorovy zážitky z natáčení filmů s Donovanem, Huguesem Aufrayem, Gilbertem Bécaudem, Ianem Andersonem a dalšími evropskými písničkáři a šansoniéry. Vedle zmíněných proslulých autorů se publikace zabývá také méně známými umělci z Holandska, Rakouska nebo Itálie a nechybějí ani kapitoly o Bulatu Okudžavovi nebo o Bulharovi Neďalko Jordanovovi.

Jiří Vondrák je také autorem dokumentárního televizního seriálu Legendy folku a country a jeho stejnojmenné knižní verze. Natočil dvě alba jako písničkář a šansoniér (mj. přebásněné písně Bulata Okudžavy), letos mu vyšel román Osud jménem Pertinax a v současné době se zabývá mimo jiné vedením brněnského Divadla šansonu. Byl členem skupiny Bowle a dua Bodlák–Vondrák, v současné době příležitostně koncertuje s Pavlem Kopřivou a Pavlem Váněm jako trio VKV.

Více informací najdete na www.vondrak-jiri.cz.