Nerez se vrací na scénu s albem Zlom

Nerez se vrací na scénu s albem Zlom
27. února 2019 Folk, World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupina Nerez se po 25 letech vrací na scénu. Do nového projektu Nerez & Lucia přibyla zpěvačka Lucia Šoralová, která je rovnocenným partnerem zakládajícím členům původních Nerez Zdeňku Vřešťálovi a Vítu Sázavskému. Vydávají album s názvem Zlom, které si v pořadu Jak se vám líbí představíme 30. dubna.

Kolekce dvanácti originálních písní – převážně od Zdeňka Vřešťála a Lucie Šoralové, ale i od zajímavých autorských hostů (Ondřej Soukup nebo Silvia Kaščáková) – překvapuje žánrovou pestrostí. Nahrávka je stylově rozkročená napříč celou Evropou. Vedle sebe tak stojí čardáš, folková balada, reggae, šanson i akustická pop music, zní tu čeština, slovenština, hebrejština, srbochorvatština či romština. Album vyniká mimořádnými pěveckými výkony hlavních protagonistů, rafinovanými sbory a virtuózními sóly dalších členů skupiny. Vychází na CD a na vinylu i v digitální podobě.

Nová skupina má před sebou rozsáhlé turné po Čechách a Moravě, na které naváže i řada koncertů na Slovensku v podzimních měsících a ještě před tím vystoupení na velkých letních festivalů. Kromě základního tria jsou členy kapely Nerez & Lucia francouzský kontrabasista Grégoire Brun, hráč na akordeon a saxofon David Lomič a multiinstrumentalista Robert Fischmann (flétny, klavír, perkuse).

(Zdroj: Tisková zpráva vydavatelství Warner Music)