Vychází bilanční album Víta Sázavského

21. května 2008 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

U příležitosti 50. narozenin hudebníka, zpěváka a aranžéra Víta Sázavského právě vychází dvojalbum s výběrem jeho nahrávek, které pořídil jako člen skupin Nerez a Neřež.

Osmnáct skladeb na albu mapuje 25 let hudební tvořivosti Víta Sázavského od ranných Nerez až po současnost. 

Vít Sázavský o bilančním albu řekl:

„Tohle není běžné hudební album – nemá totiž ambice dobývat hitparády. Protože vychází v roce mých padesátin, bilancuje mou hudební a zejména pěveckou kariéru jako člena skupin Nerez a Neřež za období let 1982–2007, během nichž nahrávky vybrané z osmi studiových alb postupně vznikly. Snažil jsem se najít ty nejlepší z písní, které zpívám sólově, ale rád jsem zařadil i takové, v nichž se vedle mne objevují i mí zdatní pěvečtí kolegové: Zuzana Navarová, Zdeněk Vřešťál, Magdaléna Škardová a další – ostatně právě kombinování pěveckých partů bylo vždy pro obě naše kapely typické. O pestrost a vybroušenost instrumentálních partů se – vedle již jmenovaných – přičinili např. Filip Benešovský, Vlaďka Hořovská, Filip Jelínek, Pavel Plánka, Zdeněk Zdeněk a spousta dalších. Autoři písní jsou nasnadě – opět Zdeněk Vřešťál, Zuzana Navarová, ale i Jaromír Nohavica či Tomáš Poláček s Františkem Stralczynským. Věřím, že si tenhle zvláštní výběr najde cestu ke svým posluchačům podobně, jako oni občas přijdou po koncertě za mnou s pochvalou mého zpívání. Zpívat, když bylo komu (a s kým), mi vždycky činilo obzvláštní potěšení.“

(Tisková zpráva vydavatelství Indies MG)

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web