Druhá tráva vydala Díl druhý

Druhá tráva vydala Díl druhý

Pořad v souvislostech


Hudební kompas: Robert Křesťan & Druhá tráva
Budeme vysílat

Hudební kompas: Hradišťan & Javory Beat
Hudební kompas: Jan Vodňanský & Přemysl Rut
Hudební kompas
Vysílali jsme

Hudební kompas: Plasticine
Hudební kompas: Gaye Su Akyol
Hudební kompas: Thessaly Hifi
Audioarchiv
20. listopadu 2022 Folk, Aktuality, Country Autor: Milan Tesař

Skupina Druhá tráva získala za své album Díl první z roku 2020 cenu Anděl v kategorii Folk. Její zakladatel a zpěvák Robert Křesťan byl tehdy také uveden do Síně slávy. Nyní vyšlo dlouho očekávané pokračování zmíněného alba s názvem Díl druhý. Představíme si je v rubrice Hudební kompas v pondělí 21. listopadu 2022 v 7.45.

Skupina Druhá tráva slavila loni 30 let od svého vzniku a nyní vydává nové album s názvem Díl druhý. Úplně původně kapela plánovala dvojalbum, na kterém se měl podílet anglický producent Eddie Stevens. Jenže do rozpracovaného projektu v roce 2020 zasáhla epidemie covidu a kapela musela natáčení a další práci načas přerušit. Vznikla pouze část zamýšleného materiálu, která nakonec vyšla pod názvem Díl první a získala žánrovou cenu Anděl. Nové album Díl druhý přitom není jen druhou „polovinou“ původně zamýšleného celku. Nakonec nové písně vznikaly v úplně jiném studiu a jiným způsobem. Pouze kapela a producent zůstali stejní. Eddie Stevens, který má na svém kontě i nahrávky elektronické hudby, se rozhodl zvuk kapely posouvat. Využíval možnost nahrávacích studií – v případě prvního i druhého alba – a měnil původně akustický zvuk špičkových českých hudebníků někdy i k nepoznání. Zvláštností nového alba jsou krátká intermezza, která producent nahrál bez vědomí kapely při práci s ní ve slovenských horách. Tyto zvukové vsuvky obsahují mimo jiné přírodní zvuky včetně zurčení potoka a jsou součástí alba.

Podrobnosti o albu: https://www.druhatrava.cz/diskografie/robert-krestan-druha-trava-dil-druhy

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web