Zveme na Portu 2018 do Řevnic

Zveme na Portu 2018 do Řevnic
15. května 2018 Country, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Finále Porty 2018 se uskuteční v Řevnicích u Prahy od 29. června do 1. července. Na festival vás pozve jeden z jeho pořadatelů a současně člen skupiny Přístav, která na Portě vystoupí, Aleš Hrbek. Poslouchejte v pondělí 18. června od 19.15.

Tradičně  poslední víkend před prázdninami představí Porta již podvaapadesáté pestrý program naší tuzemské folk a country scény, jehož součástí bude letos vzpomínka na Wabiho Daňka.

Porta představí návštěvníkům Lesního divadla klasiku, kterou představují Robert Křesťan & Druhá tráva, Roman Horký & Kamelot, Jaroslav Samson Lenk, Ivan Hlas, Pavel Žalman Lohonka, Jitka Vrbová, Schovanky, Lady Birds nebo Vokobere, ale budou zde také představitelé nové portovní éry: loňský vítěz Aleš Petržela, Přístav, Matěj Rak a Franta Vlček, Sunny Side a další. Poprvé se Porty zúčastní skupina Jelen.

Finále  interpretační i autorské soutěže bude probíhat v pátek a v sobotu. Vítěze určí odborná porota. Na letošní Portu se v oblastních kolech přihlásilo opět kolem 250 skupin a interpretů. Interpretačního finále soutěže se zúčastní 14 vítězů oblastních kol a další dva, kteří postoupí ze semifinále. Vítěz si z Řevnic odnese samozřejmě sošku Porty ale i další ceny: kytaru od firmy Furch, nahrávací hodiny ve studiu Chevalliere Helenky Rytířové, hudební prezenty od společnosti Panter a Music City a ceny českých rádií. Dalším oceněním budou vystoupení na přátelských festivalech, např. Trampský širák.

V  neděli 1. července Portu zakončí vzpomínka na Wabiho Daňka, kterému vzdají hold Věra Martinová, Pavel Žalman Lohonka, Vojta Kiďák Tomáško, Miloš Dvořáček nebo trio Vokobere.

(Tisková zpráva pořadatelů festivalu)

NyníKoncert duchovní/vážné...
Skladba: Kantáta "Gott, der Herr ist Sonn und Schild" BWV 79 - Sbor; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Hamari Julia - alt, Huttenlocher Philippe - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
22:05Večerní chvály
22:20Písničky k usínání
23:00Komorní hudba
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál Svatý...

Témata Jak se vám líbí

IMG_0344Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Ida Kelarová a Čhavorenge

čhavorenge_hejRomaleRozhovor s Idou Kelarovou o dětském romském sboru Čhavorenge si můžete pustit z archivu.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music