Zveme na Portu 2018 do Řevnic

Zveme na Portu 2018 do Řevnic

Pořad v souvislostech


Pozvánka na finále Porty 2018
Budeme vysílat

WMCE – evropská hitparáda world music
Rozhovor s pianistou Najponkem
Rozhovor se skupinou Worship Central
Vysílali jsme

Rozhovor se zpěvačkou Dášou Ubrovou

Rozhovor se skotskou skupinou Breabach

Rozhovor s křesťanským duem Nomads + Natives
Audioarchiv
15. května 2018 Country, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Finále Porty 2018 se uskuteční v Řevnicích u Prahy od 29. června do 1. července. Na festival vás pozve jeden z jeho pořadatelů a současně člen skupiny Přístav, která na Portě vystoupí, Aleš Hrbek. Poslouchejte v pondělí 18. června od 19.15.

Tradičně  poslední víkend před prázdninami představí Porta již podvaapadesáté pestrý program naší tuzemské folk a country scény, jehož součástí bude letos vzpomínka na Wabiho Daňka.

Porta představí návštěvníkům Lesního divadla klasiku, kterou představují Robert Křesťan & Druhá tráva, Roman Horký & Kamelot, Jaroslav Samson Lenk, Ivan Hlas, Pavel Žalman Lohonka, Jitka Vrbová, Schovanky, Lady Birds nebo Vokobere, ale budou zde také představitelé nové portovní éry: loňský vítěz Aleš Petržela, Přístav, Matěj Rak a Franta Vlček, Sunny Side a další. Poprvé se Porty zúčastní skupina Jelen.

Finále  interpretační i autorské soutěže bude probíhat v pátek a v sobotu. Vítěze určí odborná porota. Na letošní Portu se v oblastních kolech přihlásilo opět kolem 250 skupin a interpretů. Interpretačního finále soutěže se zúčastní 14 vítězů oblastních kol a další dva, kteří postoupí ze semifinále. Vítěz si z Řevnic odnese samozřejmě sošku Porty ale i další ceny: kytaru od firmy Furch, nahrávací hodiny ve studiu Chevalliere Helenky Rytířové, hudební prezenty od společnosti Panter a Music City a ceny českých rádií. Dalším oceněním budou vystoupení na přátelských festivalech, např. Trampský širák.

V  neděli 1. července Portu zakončí vzpomínka na Wabiho Daňka, kterému vzdají hold Věra Martinová, Pavel Žalman Lohonka, Vojta Kiďák Tomáško, Miloš Dvořáček nebo trio Vokobere.

(Tisková zpráva pořadatelů festivalu)

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music