Zveme na Portu 2018 do Řevnic

Zveme na Portu 2018 do Řevnic

Pořad v souvislostech


Pozvánka na finále Porty 2018
Budeme vysílat

Koncert Martina Kajaby ze studia Proglasu
Rozhovor se slovenskou skupinou KarpaTon
Milostné vzpomínky na Čp. 8 s Petrem Linhartem
Vysílali jsme


Rozhovor se slovenskou skupinou KarpaTon

Rozhovor s polskou skupinou Trupa Trupa
Novinky vydavatelství Indies Scope
Audioarchiv
15. května 2018 Country, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Finále Porty 2018 se uskuteční v Řevnicích u Prahy od 29. června do 1. července. Na festival vás pozve jeden z jeho pořadatelů a současně člen skupiny Přístav, která na Portě vystoupí, Aleš Hrbek. Poslouchejte v pondělí 18. června od 19.15.

Tradičně  poslední víkend před prázdninami představí Porta již podvaapadesáté pestrý program naší tuzemské folk a country scény, jehož součástí bude letos vzpomínka na Wabiho Daňka.

Porta představí návštěvníkům Lesního divadla klasiku, kterou představují Robert Křesťan & Druhá tráva, Roman Horký & Kamelot, Jaroslav Samson Lenk, Ivan Hlas, Pavel Žalman Lohonka, Jitka Vrbová, Schovanky, Lady Birds nebo Vokobere, ale budou zde také představitelé nové portovní éry: loňský vítěz Aleš Petržela, Přístav, Matěj Rak a Franta Vlček, Sunny Side a další. Poprvé se Porty zúčastní skupina Jelen.

Finále  interpretační i autorské soutěže bude probíhat v pátek a v sobotu. Vítěze určí odborná porota. Na letošní Portu se v oblastních kolech přihlásilo opět kolem 250 skupin a interpretů. Interpretačního finále soutěže se zúčastní 14 vítězů oblastních kol a další dva, kteří postoupí ze semifinále. Vítěz si z Řevnic odnese samozřejmě sošku Porty ale i další ceny: kytaru od firmy Furch, nahrávací hodiny ve studiu Chevalliere Helenky Rytířové, hudební prezenty od společnosti Panter a Music City a ceny českých rádií. Dalším oceněním budou vystoupení na přátelských festivalech, např. Trampský širák.

V  neděli 1. července Portu zakončí vzpomínka na Wabiho Daňka, kterému vzdají hold Věra Martinová, Pavel Žalman Lohonka, Vojta Kiďák Tomáško, Miloš Dvořáček nebo trio Vokobere.

(Tisková zpráva pořadatelů festivalu)