Z hecu – vítězové pražské Porty 2015

Z hecu – vítězové pražské Porty 2015
31. května 2015 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Letošním vítězem pražského finále festivalu Porta se stala skupina Z hecu. Prahu bude zastupovat na konci června v celostátním finále v Řevnicích u Prahy. Písně skupiny Z hecu z alba Na gumičku nos se už objevují také v našem vysílání.

Kapela Z hecu vznikla z iniciativy textaře a kytaristy Marka Kuty. Ten začal texty a hudbu psát již v roce 2007 a od té doby do roku 2013 vystupoval na společných koncertech s vlašimským písničkářem Alešem Povolným. V létě 2013 založil folkrockovou skupinu Z Hecu, která hraje jeho autorské písně. Na jaře 2014 se kapela přihlásila na pražské kolo festivalu Porta, odkud si odnesla diváckou cenu.

V prosinci 2014 skupina vydala své první oficiální album Na gumičku nos. Na jaře 2015 se Z hecu zúčastnili opět Porty a v pražském finále zvítězili u diváků i u poroty. Postoupili do celostátního finále Interpretační Porty v Řevnicích u Prahy i do finále Autorské Porty v Ústí nad Labem. 

Zdroj: http://bandzone.cz/zhecu

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web