Skupina Midi Lidi vydala dvě nová alba

Skupina Midi Lidi vydala dvě nová alba

Pořad v souvislostech


Rozhovor se skupinou Midi Lidi
Budeme vysílat

Rozhovor s portugalskou skupinou Danças Ocultas
Koncert skupiny Listověj ze studia Proglasu
Ondra Škoch a skupina Napořád
Vysílali jsme


Brazilská zpěvačka Guai o albu Capitania

S Liborem Šmoldasem nejen o albu Dusk

Koncert dua T’N’T ze studia Proglasu
Audioarchiv
8. června 2021 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Dvě nová řadová alba dva dny po sobě vydala skupina Midi Lidi. Její pátá deska Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád vyšla 1. června 2021, následující album Heal the World, konečně! jen o den později. Rozhovor s kapelou Midi Lidi chystáme na 8. července.

Skupinu Midi Lidi v současné době tvoří Petr Marek, Prokop Holoubek, Tomáš Kelar, Markéta Lisá a Magdalena Hrubá. Písničky byly nahrány ve studiu u Jiřího Topola Novotného, mix a mastering měl na starosti Ondřej Ježek. Jednu novou píseň netradičně zpívá Tomáš Kelar, dva náměty textů přinesla Magdalena Hrubá a jednu zcela sólovou autorskou písničku, poprvé i včetně textu, připravil Prokop Holoubek. Jako hosté se na nových albech mihnou mj. Petr Fiala, Luboš Malina, Ondřej Zámečník, Jiří Nezhyba, Ladislav Mirvis Mirvald, Gustáv Husák a další.

V textech se prolínají témata osobní, existenciální, společenská i „debilní“, ale najde se i čtvrthodina, kde se mlčí. První z desek, na nichž vůbec poprvé zpívá celá kapela, včetně VJky Magdaleny Hrubé, se textově odehrává více „ve společnosti“, druhá je o něco osobnější. Společným jmenovatelem obou nahrávek je pak apel: „Zkusme se domluvit!“, tedy téma, které se u kapely Midi Lidi objevovalo už dříve, například ve videoklipu Hemenex.

V období posledních pěti let kapela pracovala na soundtracích filmů Trash on Mars (spolu s Ondřejem Ježkem a Tomášem Procházkou, režie Ben Tuček), Prezident Blaník (režie Marek Najbrt), Prokop Holoubek složil hudbu k večerníčku Mlsné medvědí příběhy, Markéta Lisá vydala sólové album Kisko. Petr Marek také režíroval úspěšné videoklipy Disco Science (Ventolin) a Mý technický já (Monika Načeva). V roce 2019 v jeho režii natočili Midi Lidi krátký film Hemenex, kde zazněla i zmíněná stejnojmenná píseň.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web