Třikrát z Proglasu 20. srpna: Midi lidi

19. srpna 2007 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Elektronické hudbě se na Proglasu přílič často nevěnujeme. V případě brněnské trojice Midi lidi však učiníme výjimku, protože její album Čekání na robota za to stojí.

Písně brněnského tria Midi lidi stojí na dvou zdánlivě protikladných prvcích – na jedné straně to jsou české, často vtipné texty a na straně druhé chladná elektronická hudba. „Naše texty vznikají z poloviny inspirovány hudebním rytmem a z půlky rytmem životním,“ říká člen skupiny Petr Marek v rozhovoru v Lidových novinách.

Midi lidi jsou tříčlenná kapela, která se inspiruje mimo jiné klasikou světové elektronické hudby, tedy například německou kapelou Kraftwerk. Její první album Čekání na robota vyšlo u nezávislého vydavatelství X Production. Album doplňuje booklet s fotografiemi manželského páru ve středních letech. Petr Marek ve zmíněném rozhovoru v Lidových novinách vysvětluje: „Zdálo se nám, že ty fotky mají v sobě velké příběhy a zároveň velkou radost kombinovanou s bezděčným humorem.“

Na Proglasu si album Čekání na robota podrobněji představíme v pondělí 20. srpna od 14.30 v profilové rubrice Třikrát z Proglasu.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web