Živé kvety vydaly raritní nahrávky

Živé kvety vydaly raritní nahrávky

Pořad v souvislostech


Živé kvety – Cesty, ktoré nevedú nikam
Budeme vysílat

Rozhovor s německým saxofonistou Mulo Francelem
Rozhovor se spisovatelkou a hudebnicí Hanou Lundiakovou
Písničkář Michael Bártek s přezdívkou Žen
Vysílali jsme


Rozhovor se skupinou Billow

Vladimír Merta – Vykopávky z Korintu

Trio Tekke
Audioarchiv
31. prosince 2020 Aktuality Autor: Milan Tesař

Pod názvem Cesty, ktoré nevedú nikam vyšel soubor raritních nahrávek slovenské skupiny Živé kvety. Rozhovor s členem kapely Petrem Bálikem uvedeme v pořadu Jak se vám líbí.

Kytarista Peter Bálik říká: „Některé písně dokážou zvláštním životem přežít a vzepřít se osudu. Můžete je hodit přes palubu, zapomenout na ně nebo je schovat na dno šuplíku, ale ony si vždy najdou cestu zpět. Album Cesty, ktoré nevedú nikam obsahuje takové původně vyřazené skladby, které však rozhodně snesou srovnání s písněmi z řadových alb kapely. Některé mezitím prověřil čas, jiné se prostě jen nehodily do konceptu žádného z alb.

Celkem kapela volila z širšího výběru 30 písní od alba V dobrom aj zlom (2003) až po současnost. Bálik říká: „Místy jsem žasnul nad tím, jaké blbosti jsme natočili. U jiných písní jsme si říkali, že je škoda, že jsme je nenahráli lépe. Ale u některých přicházely momenty čisté radosti a spokojenosti z věcí, které se zdály být nadobro ztracené, ale po prvním poslechu bylo jasné, že v nich stále proudí život.“

Skupinu Živé kvety založili v roce 1994 herečka Lucia Piussi a novinář Peter Bálik, kteří jsou dodnes autory prakticky veškeré repertoáru. Kapela dlouho fungovala při bratislavském divadle Stoka, kde doprovázela některé hry, nahrála album Sloboda a odehrála několik desítek koncertů. Celkově mají Živé kvety na svém kontě 11 řadových alb, živé nahrávky, singly a knihu textů.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Nové album Anansyho Cissého z Mali

cisse_anouraAnansy Cissé vydal album inspirované zážitky z války v Mali.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web